Hasta Arşiv Programı

Excel Vers. ve Dili
2003-2007 TR
Merhaba arkadaşlar, üstadlar. Devlet Hastanesinde çalışıyorum ve hasta dosyaları arşivimize bir çalışma yapmayı düşündüm.
Amaç : Yeni Hasta Dosyası giriş işlemini kolaylaştırmak. Arama işlemini kolaylaştırmak. Dağınıklığı toplamak.
Eskiden excelde bir tablo hazırlanmış.Sırano-Hasta adı Soyadı-Kurumu-Giriş Tarihi-Çıkış Tarihi. Bu dosya 26 tane çoğaltılmış.
A isimli excel dosyasında Adı A ile başlayanlar B,C,D... diye devam ediyor.
İsmi E ile başlayan kişinin dosyası "E.xls" dosyasına kaydediliyor. Azıcık olan bilgimle
Bütün excel dosyaları olduğu gibi access tablolarına dönüştürüldü.Tek formdan Hasta dosyası girişi nasıl sağlanır. Burada ismi A ile başlayan hastayı A tablosuna z ile başlayanı z tablosuna kayıt edeceğini ve sıradaki numarayı otomatik kendinin bulmasını nasıl ayarlarız.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2022
Merhaba,
Her harfe bir tablo oluşturmak access de yanlış. Tek tablo olması lazım yada hastanın kişisel bilgileri bir tablo (adı soyadı, TC no, ana adı, baba adı, adres bilgileri, dosya no vb.) arşiv bilgileri de ayrı bir tablo olabilir. Bu tablolarda ilişkilendşrme yöntemiyle bir birine bağlanır. form oluşturulur. Ayrıca birde arama formu oluşturulmalıdır. istediğiniz kretere göre arama yapılır.

Kolay gelsin.