hazır fonksiyonlar

excel deki ana ve en cok kullanılan hazır fonksiyonları kullanım şekillerini öğrenmek istiyorum. cevaplarınız için teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn mrhp

Hüseyin bey haklı ama yeni kayıt olduğunuz için sorunuza anladığım şekilde cevap vereyim.

Sorunuzdan anlaşılan şu;
"Excel' ilk kez açtım (veya fonksiyonları ilk kez kullanacağım) ancak bir ton fonksiyon var , nerden başlıyim?"

Eğer sorunuz bu ise, bunun objektif bir cevabı olamaz, hepimiz mesleklerimize, excelle yaptıklarımıza göre farklı fonksiyonlar ile farklı derecede ilgileniyoruz. Ancak şahsi olarak bir cevap verilebilir.. mesela benim sık kullanılan fonksiyonlarıma baktığımda çoğu zaman

if http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=39&highlight=ifand
or
sumif http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=646&highlight=sumif
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=908&highlight=sumif
vlookup
round http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1896&highlight=round
date

Bu liste çok uzatılabilir..

ama linklerdede göstermeye çalıştığım gibi bunların büyük çoğunluğu forumda işlendi..
Kafanıza takılan fonksiyon için
arama http://www.excel.web.tr/search.php
özelliğinden faydalanmaya çalışın, o şekilde istediğiniz cevabı bulamazsanız ve "Þu" fonksiyon nasıl kullanılıyor şeklinde sorunuzu sorarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırız.
Kolay gelsin

ben kullanım alanlarını değil ençok kullanılanları da değil sadece belli başlı fonkiyonların cevabını soruyorum başkabirşey değil

T

TRABLUS

Misafir
sayın mrhp
O zaman danersin'in cevabını dikkatle okur ve o linklere girersen belki sorduğun sorunun cevabını bulabilirsin kanaatindeyim.(Yani sana sadece ilk Hüseyin cevap verdi diye takılma ondan sonra da cevap veren olmuş)

T

TRABLUS

Misafir
Niyet yavaş yavaş çıkıyor herhalde mrhp
dikket et gülerken sandalyeden düşme

hayır asla ondan değil ben kimseyi kandırmak için böyle şeyler demedim üniversite tezim ve ödevim olduğu için bu soruları sordum

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
mrhp' Alıntı:
O zaman bu ne demek oluyor ?

Üni.'de tez hazırlarken basit görgü kurallarını bile unutuyor mu insanlar ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bugün "sawe" de benzer bir olay yaşandı.
yeni bir taktikmi bu.

:D :) :hey: :agla: :( :uyku: :keyif: :eek: :hihoho: :eek: :shock: :? :bravo: :8) :dua: :kafa: :lol: :x :arkadas: :arkadas: :hiho: :p :icelim: :icelim: :oops: :cry: artık arkadaşlık veya beşeri duygular bu sanal pisliklerle mi
belli oluyor

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
artık arkadaşlık veya beşeri duygular bu sanal pisliklerle mi
belli oluyor
hayır .... ama onları mesajların içinde gereği gibi anlam ifade edecek şekilde kullanmakla belli oluyor......

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın mrhp,
Bir soru soruyorsunuz ve insanlar size üşenmeden cevap yazıyorlar.
Bunun benim bildiğim tek karşılığı teşekkür etmektir.
Ha, hiç ses çıkarmayanında kendi ayıbıdır derimde, sizinki artık sınırı aşmış.

Bu forumdan bilgilenmeye devam etmek istiyorsanız bu tavırlarınıza son veriniz.
Hayır ise bir daha mesaj yazmazsanız en azından giriş imkanınız olur.
Yok eğer bu tavırlarınıza devam ederseniz sizi banlamak zorunda kalacağım.

Buranın iyi niyetini ve samimiyetini anlamanız umuduyla.

X

xxrt

Misafir
Merhaba mrhp,
Sizin fonksiyonlarla ilgili net bir sorunuz olmadığı halde sizlere yol göstermek amacı ile yardım eden insanlara bu tür davranışlarda bulunmanızı kınıyorum.Bu forumda gelişi güzel yazıların yazılamıyacağı,bir insanın kendine olan saygısı ile ilgilidir.
Sanal pislikler olarak nitelendirdiğiniz nesneler insanların yazılarda anlatmak istedikleri fakat anlatamadıkları bazı sıcak veya soğuk duyguları anlatabilmek için kullanılmaktadır.Adına smley(Smili) deniliyor.
Trablus' Alıntı:
sayın mrhp
O zaman danersin'in cevabını dikkatle okur ve o linklere girersen belki sorduğun sorunun cevabını bulabilirsin kanaatindeyim.(Yani sana sadece ilk Hüseyin cevap verdi diye takılma ondan sonra da cevap veren olmuş)
Yazısına sizin verdiğiniz cevap,
mrhp' Alıntı:
Yazınızı tekrar okuduğunuzda siz ne anlarsınız..
Üniversitede okuduğunuzu belirtmişsiniz.Hayat tezinizde de böyle bir olayı umarım hergün hatırlıyarak,bilgi amaçlı bir ortamın bizim anladığımız yukarıdaki davranışınızla,istismar edilemiyeceği olgusunu ömür boyu yaşarsınız.Belkide bizlerin bilgi yönünden insanlara sağlamaya çalıştığımız güzel çalışmaların dışında,gerekli olan başka yaşamlarıda öğretmiş oluruz.Merhaba ile başladım Saygılarımla bitirdim.Güzel değilmi...
Saygılarımla.