hedef ara

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
İyi akşamlar arkadaşlar. şirketimizde çalışan persoenlin maliyetlerini excellde yaptım. ücret maliyetlerini hesaplaerkn(12 aylık) hedef arayı kullandım. 12 aylık maliyette brütü doğru buldurdum. sorum şu listemde 250 kişi var. hedef arayı diğer alt hücrelere nasıl taşıyacağım. formul gibi işlemediğinden çalışmıyor. bunun bir yöntemi varmı. interntte ücret hesaplmasına ilişkin bir çok makro buldum ama istediğim gibi çıkmadı. çünkü ben kendi maliyet tabloma paremetre sayfası koydum ve grekli yerleri(asgari ücret, çocuk yardımı, gelir vergisi vs. 6 aylık dönemler dahil ayrı ayrı) buradan okuyor. çoğu makroda bu işlevi bulamadım. bana yardım edebilirsineniz çok sevinirm. illa hedef ara olmasa da olur. ama istediğim gibi (parametre sayfasından veri alabilecdk bir sistem) bir yol olursa sevinirim. kısaca nasıl yapacağımıda belirtirseniz sevinirm. kolay gelsin

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn muraty,

Örnek dosya eklerseniz sorunuz daha iyi anlışılır ve daha çabuk cevap alırsınız.

İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
ekte şuanda tam bitiremediğim formul var .amacım 1 ayın hesabı formulu tamamlayıp kalan 11 ayıda aynı yöntemle satırın yanına yazacaktım. ekteki excell de brütü hedef arayla buluyor. onun dışında hala sosyal yardımları sisteme tanıtamadım ama onlarla ilgili aklımda bir fikir var. brüt ücrtei sisteme getirtirirsem hedef ara veya başka bir şekilde bunu alttaki kişilerede formul yada sürükle bırakla işiimi görür. şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
Fikir verebilecek yada yardımcı olabilecek birileri yokmu.