Hem koşullu hemde farklı dosyalardan verileri doğrulayıp topla komutu kullanma

manonfire

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365 pro tr + 2016 pro plus tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-12-2026
merhaba,
üzerinde çalıştığım şu anda 151 adet (dosya artmaya devam edecek) dosyadan kaynağı belirli bir dosyadan koşullu veri çeken dosyaların başka bir dosyada bu dosyalardaki verilerin doğruluğunu teyit ettikten sonra her bir satır için toplama yapıp 151 dosyanın içindeki genel toplama ulaşmak için yazdığım formül 8192 karakteri geçtiği içim 21. dosyada kaldım ilerleme kaydedemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.

örnek olarak göndereceğim k01-k02 dosyalarının içindeki k01mali ve k02 mali sayfalarının içindeki satırlarda farklı ürünler var bunlar zaten dayanın içindeki diğer detay hesaplamalı sayfalardan verilere mali sayfalarına toplam verileri aktarıyor.bundan sonra benim takıldığım kesin hesap mali toplam dosyasında diğer dosyalarda yapmış olduğum ürünü bulup teyit edip sonrada tüm dosyalardan doğru sonuca göre tüm dosyalardaki rakamları bulup genel toplam olarak hücreye yazması.

şimdiden teşekkürler.

manonfire

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-12-2026
ilgilenen olmadı galiba ama dosyaları göndermeyi unutmuşum dosya ekleme nasıl yapılıyor bulamadım da ...

manonfire

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-12-2026
acil yardım

arkadaşlar yardımınızı bekliyorum ...

manonfire

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-12-2026
acil yardım...merhaba uzun bir süre olmasına rağmen sorumun cevabına yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum lütfen bizim dosyaya da bir el atıverin arkadaşlar üstatlar..