her kişiye bir sayı

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Arkadaşlar form 1 deki say alanına her kişiye ayrı ayrı sayı yazdırmam lazım.
yani örneğin sürekli formda ilk sırada ahmet varsa ahmetin başına 1 ikinci sırada mehmet varsa mehmetin başına 2 diye sırayla ne kadar kişi varsa hepsine sırasıyla sayı eklemme gerek ama başaramadım

Tablodan otomatik sayı ile bunu yapabileceğimi biliyorum fakat bana aslında sorguda bunu başarmam gerek yapamayınca formda yapim dedim onuda başaramadım yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın erdem55,

Ekteki örnekte sorguda nasıl sıra no verebileceğinizi bulabilirsiniz.
Eğer raporalma sırasında yapmak istiyorsanız ilişkisiz bir metin kutusu ekleyip veri kısmına =1 yazmanız yeterli.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
sayın modalı örneğpiniz için çok tşk ederim fakat bunu otomatik id olmadan başarmam gerek.
asıl yapmak istediğim şey 3 ayrı tabloyu birleşim tablosu ile birleştirdim. fakat bu tablolardaki otomatikID kısımlarından bazıları denk düşüyor mesela tahsilat tablosu ile fatura tablosunun ID nosu denk düşünce çalıştırmak istediğim kod hataya düşüyor. Bu nedenle bende otomatik ID olmayan bi sorgu yada formda var olmayan bi otoID üretmeyi düşündüm. ilk sorumda olduğu gibi.

Özetlemem gerekirse ilk örneğimde olduğu gibi otomatik ID olmayan bi tabloya sorguda yada formda otomatik ID eklemem gerek.

Elimdeki dosyayı gönderemiyorum çünkü çok büyük o nedenle örnek amaçlı dosya ekledim.
aslında şimdi bi yöntem daha geldi aklıma
sürekli formda for next döngüsü ile yapmak gibi ama oda olmadı. Açıkçası döngüde sürekli formları tek tek seçtirip her satıra ayrı no nasıl verebilirim çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Örneği tam olarak incelediğinizden emin misiniz?

Sorgudaki Sıra No alanı tam olarak istediğinizi yapıyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
Çok ama çok Özür dilerim. Gözümden Kaçmış Id alanını görünce sorumu yanlış anladığınızı düşünmüştüm. Çok tşk ederim beni nasıl bi eziyetten kurtardığınızı anlatamam. Tekrar Tekrar Tşk ler