Her satır güncellenen hesaplama[resimli]

Merhaba arkadaşlar.
Benim sorunum şu.
Resimde gördüğünüz gibi bir örnek var.Burada "borç bakiye" satırı borç-alacak[borçtan alacağı çıkararak] hesaplanıyor."Alacak bakiye" kısmı ise ALACAK-BORÇ ile hesaplanıyor.Buraya kadar tamam.Yani 1 nolu satır için f2 satırında görüldüğü gibi kodu yazdım...
Yalnız benim yapmam gereken şey birazdaha karmaşık.Meselab resimdeki gibi 1. satırda borç bakiyesi 400 hesapladı..İkinci satıra bilgiler giriliyor.tarih,açıklama girdikten sonra mesela" borc"a 250 yazıldı.O zaman 2. satırdaki "borç bakiyesi" 650 olmalı.Yani normal şekilde alacak-borç yapmalı ama aynı zamandada bir üstteki satırın borç bakiyesini almalı."Alacak bakiye" içinde bu geçerli.yani her satırda güncellenen bir işlem,önceki satırlarda güncelleme olmuyor.Satır girildikçe üst satırdan ve kendi satırından bilgiyi alıp hesaplama yapıyor
.Bir üst satırdaki değeri formüle nasıl katabilirim.Her satır için bi üst satırın kodunumu vermeliyim..Yada kısa bir yolu varsa bu satırlara göre anlatabilirimsiniz?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın biblo45,

Sanırım Borç ve Alacak Bakiyelerinin Toplanarak gitmesini istiyorsunuz.
Ekteki Ã?rneği İnceleyiniz.

çok teşekkür ederim necdet bey.dosyayı inceledim.Peki diyelim elimde 1000 satır var.bunu otomatik uygulama imkanım varmı hepsine.yoksa sizinki gibi her satır için üstteki satırın nosunu formüle girmem gereklimi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
F6 hücresine gel,sağ alt köşede + işaretini mause ile aşağı doğru sürükle,aynı işlemi G sütununada yapabilirsin