Her seferde düzenli olarak gözüken sıra no

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Değerli Üstadlar
Acceste otomatik Böyle bir şey yapılır mı merak ettim.Tablodan sorgu oluşturduğumda , Örnek ankara kayıtlı kişilerime göre sorgu yaptığımda ,en alttaki sorgu çubuğunda kaç kişilik veri olduğu gözüküyor. Benim istediğim bizim belirleyeceğimiz bir alan adında veya sistemin ayrıca oluşturacağı bir sütunda otomatik sayı alt alta 1,2,3 diye otomatik sayı çıksın. Id lere bağımlı olmadan her yeni kayıt ve yeni sorgulamada bu rakamlar 1-2-3--- diye değişmeden rakamları görmek istiyorum.(Tabiî ki şu neticeyi görmek benim için önemli.Örnek kişilerden İstanbul sorgusunu oluşturdum.En alt çubukta ,25 kişi varsa solda oluşturulan sıra no da 1-2-3 ve sonunda 25 rakamı gözükmeli)
Buna neden ihtiyaç duydunuz diye sorabiliriniz. Şöyle düşünün.Benim dernek üyelerim var.Para ödüyorlar.Düzenli ödeyenlerin sayısını her seferinde internette gösteriyorum.Tabiki her birisinin kişi nosu var.Ben bunları dikkate almak istemiyorum.Kaç kişi düzenli ödüyorsa isim ve sıra no oluşturmak istiyorum.Ödeme bilgileri Acceste.Ama ben bu rakamların her seferinde exelde tablo düzenleyip her seferinde sıra no diye gösteriyorum.Ve kaç kişi olduğunu kendim elle dolduruyorum.
Merak ettiğim ,her seferinde,sıra no önlemek amacıyla acces sistem olarak, kişilerin ID sine dikkate almadan otomatik sanal sıra No oluşturabilir mi?
Belki istediğimi tam anlatamadım.Belki de bazı arkadaşların ,böyle soru olur mu dediklerini duyar gibiyim.İsteğimi Anlatabilmek için böyle uzun olduLütfen hoş görün. Varsa çözüm belirtmeniz dileğiyle saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
İlginize teşekkür

Sn Taruz
1-Sorumu yerinde görmenizden dolayı teşekkür ederim.
2-Bilmiyorum bilginiz dahilin demi,site öneticisine mi sormak gerekir.Ekteki dosyalara erişim sağlanmıyor:Nedeni ne olabilir.Veya yöntem mi değişti bilmiyorum
Alllah razı olsun sizlerden .Site üzerinden sizin bilgilerinizden çok istiade ettik.
İleri seviyede acces bilgim olmadığı için ekteki dosyayı düzenleyip cevap verirseniz çok memnun kalırım saygılarımlaSaygılarımı sunarım

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Olayı iki türlü de yaptım..

Hem, sizin yapmaya çalıştığınız gibi her il için ayrı sorgu -ki bana göre çok kullanışsız olur- hem de form üzerinden illeri filtreleyerek kayıtların listeleneceği şekilde.. Her iki şekilde de kayıtlara otomatik sıra verilir.. Bunun için de tablonuzda ayrıca bir alan tutmaya gerek yoktur..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Taruz Süper bir şey,yalnız buradaki kod espirisini çözmeye çalışıyorum.Acaba bunu diyorun yapabileceğim diğer türlü sorgulama biçimlerine nasıl uygulayacam onu merak ediyorum.Üzerinde çalışacam.Yine takıldığım noktada yardımcı olacağınızı ümit ediyorum.Çok teşekkürler.Saygılar