Hesap Ekstresi İçin Çok Acil Lazım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
Hesap Ekstresi Ýçin Çok Acil Lazım

Selam Arkadaşlar,
Muhasebe programından hesap ekstresini excel formatına aktardım ve yaklaşık 10 sayfalık excel dosya şeklinde hesap ekstresi oluştu.benim yapmak istediğim kesilen faturalar ve gelen havaleleri birbirleriyle karşılatırmak istiyorum , yalnız firmalardan gelen havaleler ile kesilen fatura tutarları birebir eş olmuyor firma kesilen 3 fatura tutarını 1 havalede ödüyor işte bunu nasıl excele yaptıra bilirim. örnek : firma kesilen 3 faturayı yada 10 faturayı 1 havale'de ödüyor ben acaba hangi faturaların ödemesi geldi onu bulmaya çalışıyorum...yardımcı olursanız teşekkürler..
ekte konuyla ilgili bir ek dosya koyuyorum yardımcı olursanı sevinirim..

soru biraz karışık oldu gibi ama kısaca gelen ödemelerin bizim firmanın hangi faturalarına karşı geldiğini bulmaya çalışıyorum " yani gelen havale ödemesinden önce kesilen faturaların toplamı gelen havale tutarına eşit olacak faturaları bulmaya çalışıyorum....
yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler
ekte daha iyi anlaşılması için bir ek dosya koydum tşk :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
yardım edebilecek kimse yok mu :agla: :yardim:

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Selam starmetin, dosyanızı incelemedim ama bu işlem bana biraz karışık gibi geliyor. Gelen ödemeler birebir olsa sorun değil, denetleme ve karşılaştırma yaptırılabilir, ancak durum bazı faturalara karşılık toplam ödeme olunca ve ihtimal olarak da ödemelerin tam gelmeyip küsüratlarının eksik gelme olasılığı olunca araya fikir yürüterek yorum yapmak giriyor. Bunu da Excele yaptırmak bana biraz zor gibi geldi. Bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ama karamsar olmazsanız sorunuzun cevabı bence eski usule devam gibi geliyor.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
selam,
arkadaşlar daha önce sorduğum bu soruyu yinelemek istiyorum,
gelen havale toplamı , kesilen fatura toplamı kadar , yani diyelim 100 fatura kesilmiş havale ödemesi geldi işte bu gelen havale toplamı o 100 faturalarından bazısının ödemesi işte bu ödemenin hangi faturalara karşılık geldiğini bulmaya çalışıyorum , ayrıca ufak tefek bir fark varsada eğer mantığını kullanarakta gelen havale tutarına yaklaşık toplamı buldutturabilirmiyiz...
biraz karışık gibi ama yapabilirsek çoook iyi olur...yapamazsak ta canımız sağolsun...

kısaca gelen havale tutarının bizim kestiğimiz faturaların hangisine ait ,
kesilen faturaları giricem ve gelen havale tutarını yazıcam bul diyeceğim , o girmiş olduğum fatura toplamlarını excel toplayarak işte şu faturaların "o faturaları ayrı bir renkte gösterebilirse iyi olur" yazmış olduğum havale tutarını veriyor diye gösterebilmesine çalılşıyorum....

yardımcı olabilecek arkadaş varsa çook sevinirim...

hürmetler

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
sayın starmetin

havaleyi yapan firma havale fişine, fatura nolarını not düşebilir mi?

zira buna benzer bir çalışmanın içerisinde bir zamanlar bende bulunmuştum bu tip problemi havalenin açıklama kısmına fatura numaralarını yazdırarak problemi çözmüştük.

iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
tevfikseremet' Alıntı:
sayın starmetin

havaleyi yapan firma havale fişine, fatura nolarını not düşebilir mi?

zira buna benzer bir çalışmanın içerisinde bir zamanlar bende bulunmuştum bu tip problemi havalenin açıklama kısmına fatura numaralarını yazdırarak problemi çözmüştük.
iyi çalışmalar.
selam
evet alsında bu yöntemde kullanılabilir ama malesef gelen havale tutarı yüksel oluyor buda yaklaşık bazen 20-25 faturaya karşılık gelen ödeme oluyor bunları havale açıklama kısmına sığdırmak mümkün olamıyor malesef yinede öneriniz için teşekkürler...