hesaplama

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar,
Ekte göndermiş olduğum dosyada Formlar bölümündeki Frm_Genel formu içerisinde Porozite sonuçları içine hesaplatma yapmak istiyorum. Hesap şu şekilde yaş ağırlık alt formundaki 110C ile askıda ağırlık alt formundaki 110C farkını porozite sonuçları altformundaki 110C bölümüne yazdırmak istiyorum. Yani 408,5-281,5=127. Tabi bu 1. satır için, 2. ve 3. satırlar da olacak daha sonra. Zaten hesaplamayı bundan dolayı yapamıyorum. Diğer satırlar olduğu için hata veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2003
Tekrar merhaba,
Benim hatırladığım kadarıyla işlemi yaptırırken colonu refere ediyorduk. Ama hala yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Offıce 2007 - English
Bakalım istediğin bu mu

istediğin bu mu ben böyle anladım

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar ikinizinde vermiş olduğu örnekleri inceledim çok teşekkür ederim. Fakat ikisinde de ayrı problemlerle karşılaştım.
TURISSEMOSRUN arkadaşım vermiş olduğun örnekte hesaplamayı sadece aynı sütunlar için yapmıyor. Yani aynı karışım numarasına 2. bir ağırlık değeri girdiğin zaman hesaplamayı her sütunla yapıyor. (3.tablonun 1.sütunu-2.tablonun 1.sütunu), (3.tablonun 2.sütunu-2.tablonun 2.sütunu)... diye olması lazım sadece. Ama senin örnekte (3.tablonun 1.sütunu-2.tablonun 1.sütunu), (3.tablonun 1.sütunu-2.tablonun 2.sütunu), (3.tablonun 2.sütunu-2.tablonun 1.sütunu), (3.tablonun 2.sütunu-2.tablonun 2.sütunu)... diye olasılık hesaplar gibi gidiyor.
GKMER arkadaşım senin örnekte ise işlem numarası girmek gerekiyor. İşlem numarası girdik diyelim e bu seferde hata veriyor 2. karışım numarasında.

Uğraşıyorum bende:(Saolun

Excel Vers. ve Dili
2003
TURISSEMOSRUN arkadaşım sanırım sorguda hesaplamanın altına bir kriter girersek iş çözülecek gibi. Ama o kriter nasıl olmalı. Bu işlemi aynı sütunlar için yapmalı sadece.

Excel Vers. ve Dili
2003
Demek istediğim üstteki karışım numarasını değiştirdiğin zaman ağırlık girişlerine izin vermiyor hata veriyor.

Excel Vers. ve Dili
2003
Hata verme sorununu hallettim. Fakat bir sorunum var hala. İşlem nosu otomatik artan yapamıyoruz, bire bir ilişkiden dolayı. En son işlem numarasının kaç olduğunu kullanıcı girişte göremeyecek.
Daha önceden kullanılmış işlem nosu girildiği zaman hata veriyor. Bu hata diğer altforma atladığımız zaman veriliyor. Şöyle bir kod yazılabilirmi? İlk alt forma işlem no su girildiğinde bu işlem nosunun kullanımda olduğunu ve verilmesi gerekn sıradaki noyu veren bir bildiri yapılabilirmi?
Ya aslında otomatik gelse sorun çözülecek, ama dediğim gibi otomatik artan sayı yapınca tablolar arası birebir ilişki tanımlanamıyor.
Bukadar zor olacağını düşünmemiştim. Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2003
Tablolara ikinci bir işlem no ekledim(işlemno1 adıyla). İşlemno1 i otomatik artan sayı yaptım. Bu sayı DLookUp ile işlemno ya aktarmak istiyorum. Sanırım ozaman işlemno otomatik gelecek diye düşünüyorum. Ama yine hata veriyor:(
Yardım lütfen...

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın MODALI siz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba!
En azından ien son girilen işlem nosunu ayrı text boxta görüntülersek kullanıcı o numaraya göre sıralı bir şekilde numara verebilir diye düşünüyorum.Ama text box a son girilen işlem numarasını nasıl getirebilriim?

Excel Vers. ve Dili
2003
Sanırım hallettim teşekkür ederim.