hesaplamada tatil günlerini kullanmama

Excel Vers. ve Dili
microsft office excel 2003
bu konuda yardım edecek biri yok mu?. dün gönderdim ama maalesef bir yanıt gelmedi.bir yol gösterirseniz sevinirim
ekteki dosyamda ayrıntılı olarak belirttim. iş yüklerine göre bir işin başlangıç ve bitiş tarihini saat ve dak. olarak hesaplatıyorum. ama MESAİ dışı saatleri ve cumtesi, pazar günlerine denk geldiğinde tarih atlaması yaptıramıyorum. bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.
herkese iyi çalışmalar

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Örneğinize, olması gereken şeklini bir sütunda belirtseydeniz, daha çabuk cevap alabilirdiniz. Örn: Tatil günleri boş mu geçilecek ?

Excel Vers. ve Dili
2007
Ebru hanım,

ekli dosyayı incelerseniz işinizi göreceğini umuyorum.

Yanlız dikkat etmeniz gereken tek husus Çalışma süresini, 1 hafta sonuna göre
hasas hesaplıyor. eğer ikinci hafta sonunu içine alabilecek bir çalışma süresi girerseniz alacağınız sonuç yanlış olur.

Buda şu anlama geliyor; 99 saati geçmeyen çalışma sürelerinde hiçbir sorun çıkarmadan çalışır. Ama Çalışma süreniz 100 saat ve üzeri ise 2 hafta sonu işin içine girebileceğinden sapma oluşur.

Kendi namıma zaten 99 saati geçen bir çalışma sürenizin olmayacağını düşünüyorum. Ama iş süresini ikiye bölerseniz 180 saat yerine 2 adet 90 saat girerseniz yine süreyi doğru hesaplayacaktır.

Eğer ısrarla öyle bir talebiniz olursa. Bu durumda oluşturulması gereken algoritma baya bir karışacağından bu iş size ıstakoz muhteviyatlı bir yemeğe patlar. İkimiz açısındanda tavsiye etmem:mrgreen:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
İşte : 2000 Tr
Evde : XP Tr
bir örnek de benden

Biraz dolanbaçlı ama aynı koşullarda bu da işinizi görür sanırım.

Excel Vers. ve Dili
microsft office excel 2003
hepinize teşşekkürler dosyaları inceleyecem.
buarada cimri değilimdir. korkmam öyle istakozdan falan :::)))))))))