Hucre değerlerine göre oranlama ve renklendirme İddaa için..

Excel Vers. ve Dili
2007
Kendim yapmaya başladım.. koşullu biçimlendirmeden hangi formulu yazacağımı bilemedim.. bunad yardımcı olursanız severim.. Aşama Aşama gidiyorum

Oranlar
Ev Deplasman Maç Sonucu 1 X 2
Porto Milan 3-2 2,10 3,20 1,85 G
Real Barca 3-3 1,60 3,20 2,30 B
Dortmund Juventus 1-3 2,60 3,20 1,90 M

Şimdi maç sonucu ev sahibinin attı gol sayısını hücreden almaya başardım.. Deplasman takımınında gol sayısını almaya başardım.. Bu gol sayılarına göre ev sahibi takımının galibiyet beraberlik ve malubiyet Eğer komutu ile yaptım.. buraya kadar tamam.. Evin galibiyetini Oranlardan 1 Hucresindeki 2,10 oranını kırmızı yazmasını sağlıyacam koşullu biçimlendirmeden nasıl formul yazmalıyım..

Ayriyetten Portonun galibiyetinde ise Porto yazısı renkli olacak..
Evin gaibiyetinde hem Oranı hem Takım yazısı renkli olacak..
Beraberlikte sadece beraberlik oranı kırmızı renkte olacak.. Takım yazısı renklendirmicek
Mağlubiyette ise deplasman takımının oranı kırmızı olacak ve takım yazısı kırmızı olacak..

Koşullu biçimlendirmede nasıl bir formul yazmayalım.. Yardımcı olursanız sevinirim.. Aşama Aşama gidiyorum...

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Biçimlendirmede kullanacağınız formülleri önce excel sayfasında kontrol ediniz.

Örneğin J5 deki 2 - 1 için
SOLDAN(J5;1)>SAĞDAN(J5;1) derseniz, formül sonucu "DOĞRU" olacaktır. Yani ev sahibi galip. Bu formülü G5 için kullanacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
2007
Biçimlendirmede kullanacağınız formülleri önce excel sayfasında kontrol ediniz.

Örneğin J5 deki 2 - 1 için
SOLDAN(J5;1)>SAĞDAN(J5;1) derseniz, formül sonucu "DOĞRU" olacaktır. Yani ev sahibi galip. Bu formülü G5 için kullanacaksınız.
Saolasın omer.baran onu halletmiştim zaten ben renklendirme için uraşıyordum.. onuda hallettim adım adım gidiyorum.. ayriyetten 1/0 1/1 2/1 gibi durumuda hallettim..

Galip beraberlik malüp durumlarını senin dediğin gibi halletmiştim zaten... bu galibiyet beraberlik ve yenilgi oranlamasına göre yenen takımın bulunduğu hücre renklenecek sanırım onuda hallettim gibi..

Onuda koşullu biçimlendirmeden yapacağım... saolasın yardımların için...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Verileri bu kadar düzgün nereden alıyorsunuz acaba, merak ettim. Yoksa elle mi giriyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
2007
Verileri bu kadar düzgün nereden alıyorsunuz acaba, merak ettim. Yoksa elle mi giriyorsunuz?
Verileri maçkolik den alıyorum... haftalık 2 bülten yayınlanıyor biri pazartesi diğer perşembe günü... Sonuçlanmış bültenleri maçkolikten alıyorum.. o kadar veriyi elle girmek ne kadar zamanda olur bilmem tahmin bile edemiyorum... ki

Excel Vers. ve Dili
2007
Baska hucre degerine gore renklendirme

http://s3.dosya.tc/server20/31MOcu/liste.xlsx.html

Bu ocak ayından itibaren olan liste.. ilk yarı ve maç sonucuna gore formulle aldık değerleri.. listenin ağında mevcut şimdi koşullu biçimlendirmeden yapmaya çalıştığım şey o değerlere göre ilk yarı sonucu ne ise listedeki oranın yazısı kırmızı olacak onu kuşullu biçimlendirmeden yapıyoruz ama ben formülle diğer hucredeki değeri alamıyorum..

İsteğim şu sağdaki formüllenmiş listede ilk yarı ve maç sonucu var.. O sonuçlara göre hangi takım kazanmıssa kırmızı yazı şeklinde değişcek. beraberlikte değişmiyecek. ilk yarı ve maç sonucuna göre ilk yarı ve maç sonucu oranları kırmızı şeklinde otomatik değişecek..

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 sürümü
konu güncel yardımcı olursanız sevinirim.

netten 2004 den 2015 yılına kadar bütün programı hazır halde buldum. fakat bundan sonrakileri mackolikten aldım yapıştırdım ama malesef formülü girmediğim için tabi düzgün bi şekilde istediğim formatı alamıyorum.

neyse uzun lafı kısası attığım 1. ve 2. resimdeki hazır format 3. resimdeki benim kopyala yapıştırım :D neyse bana bu konuda 1. resimdeki gibi yardımcı olursanız sevinirim ve şimdiden tşk ederim.