hucreyi baska dosyaya kopyalama

Excel Vers. ve Dili
2003
benm soyle bi sorunum var bir dosyamdaki belli hucreleri baska bir dosyaya yine belirli hucrelere kopyalamaya calısıyorum.mesela workbook.xls'ten worksheet'te D2:K2 ye kadar hucrelerdeki dataları alıp workbook2.xls'teki worksheet2'ye yapıstırcak. sizce nasıl olabilir bu ? :)

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
benm soyle bi sorunum var bir dosyamdaki belli hucreleri baska bir dosyaya yine belirli hucrelere kopyalamaya calısıyorum.mesela workbook.xls'ten worksheet'te D2:K2 ye kadar hucrelerdeki dataları alıp workbook2.xls'teki worksheet2'ye yapıstırcak. sizce nasıl olabilir bu ? :)
Eğer kodlar konusunda yeniyseniz, makro kaydet seçeneğini sıkça kullanmanızı tavsiye ederim. Makro kaydetip kodları inceleyiniz. Değişken tanımlamalarına geçmeden önce, bu şekilde oldukça fazla fikir edinmiş olursunuz diye düşünüyorum.

Aşağıdaki kod, kitap1'deki Sayfa1'in d2:k2 aralığını Kitap2'deki Sayfa2'ye taşır. Kitap1 ve Kitap2 adındaki çalışma kitapları açık olmalıdır.

Kod:
Sub aktar()
Dim k1 As Excel.Workbook, k2 As Excel.Workbook, s1 As Excel.Worksheet, s2 As Excel.Worksheet
Set k1 = Workbooks("Kitap1")
Set s1 = k1.Sheets("Sayfa1")
Set k2 = Workbooks("Kitap2")
Set s2 = k2.Sheets("Sayfa2")
Set alan1 = s1.Range("d2:k2")
Set alan2 = s2.Range("d2:k2")
alan2.Value = alan1.Value
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 ingilizce
ilave soru

sayfa 1 den veri girişi yapacağım, girdiğim verileri sayfa2 de liste halinde dökmek istiyorum.
veri giriş alanı altında kaydet butonu atadım ve sayfa 2 de yazacağı yerleri gösteren makro tanımladım.
liste adı soyadı vb şeklinde gidiyor
kaydet butonu verileri sırasıyla buraya yazıyor
ancak üstteki satır dolduktan sonra yeni girilen kaydı alt satıra yazdırmak istiyorum
sayfa 1 deki veriyi sildikten sonra tekrar veri girdiğimde girilen verilerin sayfa 2'de alt alta as soyad vb şeklinde listelenecek

yardım ederseniz çok sevinirim