hücre açıklaması

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
hücre açıklaması her zaman hücrenin sağ üst kısmında yer almaktadır. ben hücreye mouse'u getirdiğimde açıklama sol tarafta görünsün istiyorum.. Bunun bir çözümü var mı?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Herhalde yok .... en azından Office2000'e kadar olan versiyonlarda.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
bende 2002 var ama buulamıyorum..O kadar çok onemliki.. çizelge bir sayfayı kaplıyor.. en sağ hücredeki açıklamayı okumak için sayfayı kaydırmak gerekiyor.

X

xlsx

Misafir
hücre icersinde sag tıkladıktan sonra acıklama düzenlemeyi tıklayarak acılan açıklama icersine girerek Acıklama Biçilendiri secerek daha sonra Transparan secenegi ile acıklamanın arkasında kalan hücreleri görebilecek kadar acıklama arkafonunu transparan hale getirilmesi mümkün.Bu sekılde Comment'lerin altında kalan hücreleri de görebilir hale gelir.
umarım istediginizi yanlıs anlamadım.:) :hey:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
bende 2003 var hücreye yapılan açıklamayı alıp istediğiniz yere koyabiliyorsunuz

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
maalesef transparan goruntu değil onu biliyorum falconia. demekki önceki sürümlerinde yok necdet bey

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
Hücre açıklmasına ses bile eklenebileceğini okudum sitemizde bulduğum excel püfleri isimli sayfada. E, nasıl yapılıyor? Yani evde excel 2000 var ondan mı oldu? Hoş olurdu ses eklemek.