Hücre Biçimlendir Metne Çevir Sorunu (Tarihin Metin olarak gösterilememesi)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2016 TR
Merhaba,

Elimizde binlerce kişiden oluşan bir liste var ve bunların tarih bilgilerini hücre biçimlendirden Metin olarak işaretlememize rağmen bazı hücreler bir türlü metin olarak gözükmüyor.
Kopyalayıp sadece değerleri sıfır bir excel sayfasına yapıştırarak hücre biçimlendirme yapmayı ve bir kaç formül denedim yine olmadı. Tarih bilgilerini bir türlü metin olarak gösteremedim.

Ekteki örnek dosyada bulunan metin olarak gösterilemeyen tarihleri hücre biçimlendir şeklinde nasıl metin olarak gösterebiliriz?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Bir şey sorayım, tarih verilerini neden METİN olarak biçimlendirmek istiyorsunuz acaba?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2016 TR
Bir masaüstü yazılımıyla ilgili dosyayı başka bir veri tabanına aktarıyoruz. Eğer metin formatında olmazsa ilgili satırlar için istenilen formatta değil sorunu veriyor ve o satırları aktarım yapmıyor.

Uzun yoldan şu şekilde bir yöntem buldum: Boş bir hücrede yazan tarihlerden 01.01.1900 ü çıkartıp 1 ekledim aynı tarihi verdi. Sonra değerleri yapıştır ve hücre biçimlendir dediğimde bu defa hepsini dönüştürdü ama ekteki dosyada hücrelerde boşluk ya da saat bilgisi olmamasına rağmen biçimlendirmeyi kabul etmiyor.