Hücre Biçimlendirme Sorunu Hk.

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.12.2025
Arkadaşlar,
Ekte gönderdiğim listedeki her hücredeki tarih formatı farklı olması nedeniyle Pivot Table verileri işlerken sanki farklı bir kayıtmış gibi iki aynı veriyi farklı sütünlarda veriyor. Örnek verecek olursam saat 23:00 verisi ile 23:00:00 verisi farklı bir kayıt gibi algılanıyor ve toplamlarını ayrı alıyor. Hücrenin içerisine çift tıkladığımda düzeliyor ama uzun bir liste ver her bir hücreye girip de tıklamak akıl kârı değil. Hücre biçimlendirden değiştirmeye çalıştım değişmedi. Nasıl yapabilirim bir fikri olan var mı?

Ekli dosyalar

ekoert

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007
17-06-2026
Özet tabloya sağ tıklayın, hücre biçimlendirmeyi burada da uygulayın.

İşyerinde dosya ekleyemiyorum, yoksa dosyayı da eklerdim.

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
03.12.2025
Sn. ekoert cevabınız için teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi uyguladım ama tablo içeriğindeki verilerin biçimlendirmesi değişti ama istediğim bu değil aynı değeri içeren iki sütun oluşuyor ve altındaki rakamlar aslında tek bir sütunun verileri.

Yani sorun özet tabloda değil, kaynak tablonun kendisinde, daha önce bu tabloyu hazırlayan arkadaş Veri Doğrulama özelliğini kullanarak açılır menü uygulaması yapmış ve format bu nedenle sabit kalıyor. Hücre içeriğini çift tıklıyorum olması gerektiği hale yani Hücre Biçimlendir kısmındaki saat formatına dönüyor. Dolayısıyla kaynak dosyadaki değişikliği yapabilirsem özet tabloya sadece bu listeyi okutmak kalacak, onu beceremedim.

ekoert

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007
17-06-2026
Haklısınız.

Ekteki dosyayı bir deneyin. Düzenlenmiş hali sütun E-F

Ekli dosyalar