Hücre birleştirme sorunu

Excel Vers. ve Dili
2013
arkadaşlar hücreler arası bağlantı yaptığımda 1.sayfa da boş olan hücreler 2. sayfada 0 olarak doluyor. Bunu nasıl önleyebilirim ?

Excel Vers. ve Dili
2007/Türkçe
=SayfaAdı!HücreAdı+SayfaAdı!HücreAdı gibi birşey mi?
düşeyara da yapabilirsin.
Örnek dosya yüklersen çözüm daha kolay olur.
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2013
Dosya eki

1. sayfadan A sütununun tamamını kopyalayıp 2. sayfadaki A sütununa bağlantılı yapıştırıyorum, ali veli satırları atındaki boş satırları diğer sayfaya 0 olarak kopyalıyor ve excel i sql e aktardığımda 0 olan hücreleri de kabul ediyor. ben bunun olmasını istemiyorum. 0 yerine boş bıraksın istiyorum. Şimdiden ilginiz için teşekkürler. dosya eki koyamıyorum izin vermiyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 / Türkçe
Dosya/Seçenekler/Gelişmiş/

"Bu çalışma sayfasının seçeneklerini göster"

seçenekleri altındaki

"Değeri sıfır olan hücrelerde sıfır göster"

kutusunun tikini kaldırın. Hücre içeriğinde formül bile olsa, formül sonucu sıfır olduğunda, hücrede sıfır görüntülenmez ve tablonuz sıfır tarlası gibi görünmez...

Excel Vers. ve Dili
TR, Office 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30.04.2019
En kolayını sayın A_day belirtmiş.
Alternatif olması için daha karmaşık olarak koşullu biçimlendirme ile de yapabilirsiniz. Koşullu biçimlendirmede görünmesini istemediğiniz değer için örneğin A5 hücresi formül olarak =A5=0 yazıp yazı tipi rengini beyaz yapabilirsiniz. Bu şekilde görünmesini istemediğiniz sıfırdan farklı herhangi bir değeri de görünmemesini sağlaya bilirsiniz (=A5>50,00 gibi). Ancak görünmeyen değer farklı bir işlemde örneğin bu hücre değerinin de bulunduğu bir toplama işleminde toplama dahil edilecektir.