hücre birleştirme

arkadaşlar yaptığım bir veritabanı programında tablodaki bir kaç hücreyi birleştirmem gerekiyor. her hücre bir cümleden oluşuyor. bunları metin alanında değilde not olarak birleştirmem mümkünmü.
yada bir kaç tane açılan kutu raporda ard arda gelmesi gerekiyor. aralarında büyük boşluklar oluşuyor. bu boşlukları nasıl kapatabilirim. bazıları kısa bazıları uzun cümleden oluştuğu için bir türlü birleştitremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aksoyahmet1,

Metin alanlarının birleştirilmesi & ile mümkün. Baş ve sondaki boşlukların yok edilmesi için ise Trim([Alan adınız]) fonksiyonu ile mümkün.

Örneğinizi yollarsanız daha kapsamlı yardım etmeye çalışırım.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın aksoyahmet1,

Tablo üstünden direkt olarak yapamazsınız, ancak form yardımıyla yaptım. Bir inceleyin.

Her ne kadar bu alanı tabloya kaydetmek hem gereksiz hem de hatalara neden olsa da yine de istediğiniz gibi oldu sanırım.

iyi çalışmalar:)

Çok TeŞekkÜr Ederİm KardeŞİm

Ben milli eğt. bakanlığına bağlı rehberlik araştırma için yapıyorum.buda genelde metinlerden oluştuğu için açılan kutulardan yapınca büyük boşluklar oluşuyodu senin yaptığınla bu sorunu çözmüş oldum.tekrar tekrar sağol.