hücre blogunu asagi kaydırma

merhabalar.

benim 30 sayfalik bir dosyam var.bu dosyada isimler,sayılar vb... bilgiler mevcut.birde ilk sayfanin en saginda mesela 4*10 luk bir bilgi hucresi var.bu hucreler formulde iceriyor.benim yapmak istedigim bu bilgi hucre blogunun asagi dogru kaymasi.yani hangi sayfaya gidersem gideyim bu blokta oraya tasinsin.umarim sorumu acik bir sekilde ifade edebildim...

herkese kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzun daha anlaşılır olması için bir örnek eklermisiniz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun için mavi bölgenin altındaki satırı seçin daha sonra menudeki "pencere" seçeneğinden "bölmeleri dondur"u işaretleyin,böylece dondurulan bölümün yukarısı hep sabit kalacaktır. Türkçe excel kullandığımdan ingilizcelerini tam olarak yazamadım. Bu konudada sanırım arkadaşlar yardımcı olacaktır.

X

xxrt

Misafir
Anladım kadarı ile sarı boyalı kısımlarda aşağı yukarı gezineceksiniz ama MAvi kısım sabit kalacak.
Pencere>Bölveya Dondur dediğinizde bu işlem olmıyacak.Yani Sarı sayfalarda Mavi Kısım gibi sabit kalacakttır..
Hersayfaya Taşınması yerine >Her sayfada aynı olmasını istersen ve bunu yazmak zor olur dersen,
1.)Sayfa1 üzerinde sağ clik>Tüm Sayfaları Seç ve Yazmaya ve Renklendirmeye ilgili Hücreden Başlayın.Daha sonra
2.)Tüm Sayfaları ters yöntemle Çöz..Ve 30 Sayfanız Sayfa1'de ne yaptıysanız aynısı olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Buda işin fantazisi oldu ama geliştirilirse belki kullanılabilir...