hücre değerini başka bir hücrede saklı tutmak

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Merhabalar forum üyeleri
Bu VBA larla yeni yeni uğraşıyorum. Acemilik zor. Sizden bir hücrenin değerini bir başka sayfada başka bir hücreye kaydetmesini ve kaynak hücrenin değeri değiştiğinde diğer hücrenin değişmeden yanındaki hücreyede yeni değeri yazdıracak bir kod istiyorum. Bir örnek: Ağustos maaşı hesaplandıktan sonra değeri diğer çalışma sayfasındaki Ağustos hücresinin altına; diğer ay yani eylül maaşı hesaplandıktan sonra da diğer çalışma sayfasında Eylül hücresinin altına da Eylül maaşını yazdırsın istiyorum.(benim yapamadığım kaynak hücrenin aynı olmasından kaynaklı; aynı kaynak hücreden değer alan iki ayrı hücre nasıl yapılır?) Yardım lütfen.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - türkçe
slm;
Sn. Süleyman ÖZYÜKSEL
yukarıdaki dosyanıza baktım içerisinde ne formül, ne makro yada bir koşullu biçimlendirme göremedim.
bu işlemi nasıl yaptığınızı sakıncası yoksa söylermisiniz?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
slm;
Sn. Süleyman ÖZYÜKSEL
yukarıdaki dosyanıza baktım içerisinde ne formül, ne makro yada bir koşullu biçimlendirme göremedim.
bu işlemi nasıl yaptığınızı sakıncası yoksa söylermisiniz?
Merhaba,

Kodlar Sayfa1 in Kod sayfasındadır..

Sayfa adı üzerine yani Sayfa1 in üzerinde fare ile sağ click yapınız açılan menüden Kod Görüntele'yi seçiniz..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - türkçe
Sn. Espiyonajl
teşekkür ederim. Baktığımı zannediyordum ama demekki yanılmışım.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
merhaba
ek dosya işinizi görür mü?
Çok teşekkür ederim sizin dosyada olmuş aslında ama ben include edemedim. Şöyleki ben tam kendime uyarlayamadım. Ekteki dosyayı incelerseniz ne yapmak istediğimi göreceksiniz. Bordroda kişi maaşı hesaplandıktan sonra bir şart daha var hesaplanan maaşın hangi aya ait olduğunu da sorgulaması lazım. Eğer Ağustos ayı maaşı ise diğer sayfadaki(Gelir vergisi matrahı) yine Ağustos hücresine yazması lazım. Bordroda ay Eylül ise diğer sayfadaki Eylül hücresine. Siz her değişikliği +1 olarak yapmışsınız bunu ben çözemedim. Eki inceleyip çözen olursa sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
Arkadaşlar hala yapamadım bi el atın şu işe Yardım Lütfenn.