Hücre değeriyle birlikte biçimlendirmesini nasıl aktarabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010, Türkçe
Sıkıntımı inşallah tam olarak anlatabilirim.

Örnek : Sayfa 1 de; A1 hücresinde 125,14 sayısını ve dolgu rengi olarak gri olarak belirledim. Bu değer ve dolgu rendini Sayfa 2; c2 ye aynı şekilde taşımak istiyorum.

Sayfa 1 sekmesinde hücrelere girmiş olduğum değerleri ve hücre yapısını (yazı tipi, dolgu rengi)
Sayfa 2 de istediğim bir hücreye Sayfa 1 deki şekilde aktarmak istiyorum.

Burada koşullu biçimlendirmede yapmak istediğim fonksiyon çalışmasını bulamadım.

Yardımcı olursanız minnettar olurum. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
kopyala-yapıştır ile tüm biçimi ve değeri kopyalayabiliyor olmanız gerekiyor. Örnek dosya yükleyebilirseniz olmayan kısmı çözmeye çalışalım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010, Türkçe
Cevabınız için teşekkürler.

kopyala-yapıştır ile tüm biçimi ve değeri kopyalayabiliyorum fakat formül ile taşımak istiyorum.

Sayfa 1: K2 P2 arası hücrelerdeki değerler ve hücre biçimleri nasıl tanımlanmış ise (K2 gri ve yazı tip kalın) diğerleri normal
Sayfa 1: K3 P3 arası hücrelerdeki değerler ve hücre biçimleri nasıl tanımlanmış ise (N3 gri ve yazı tip kalın) diğerleri normal

Sayfa 2: ye de hücreleri taşırken (=+Sayfa1!K2) Sayfa 1 deki tanıtılmış şekilde gelmesini istiyorum.

Yani Sayfa 2: de ki K4 e =Sayfa1!K2 ye ve Sayfa 2: de ki N5 e de =+Sayfa1!N3 hücrelerindeki yazı tip koyu ve zemin gri olarak gelmesini istiyorum.

Örnek Dosyayı nasıl gönderebilirim? Burada dosya aktarma butonu yok.

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Merhaba,

"Altın Üye" olmadığınız için, dosyanızı direkt ekleyemiyor sunuz, ancak "Dosya.tc" ve benzeri sitelere ekleyip, orada verilen link adresini burada paylaşabilir siniz.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
Anladığım kadarı ile biçim boyacısı işinizi görecektir. Pratikleşmek için formülle istemişsiniz ancak makro ile halledilebilir..
Veri aralığınızın ne kadar olduğunu bilemediğimden döngüyü 100 satır ile sınırladım; daha fazla veriniz varsa ilk satırdaki i=2 to 100 değerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dilerseniz bu makroyu bir modüle kopyaladıktan sonra minik bir butona atayarak, butona tıklayınca makronun otomatik çalışmasını sağlarsınız. Böylece tek tıklama ile tüm biçim aynen aktarılmış olur.

XML:
Sub BicimKopyala()
    For i = 2 To 100
    Sheets("Sayfa1").Select
    Rows(i).Select
    Selection.Copy
    Sheets("Sayfa2").Select
    Rows(i + 2).Select
    Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteFormats, Operation:=xlNone, _
        SkipBlanks:=False, Transpose:=False
    Application.CutCopyMode = False
    Next i
    Sheets("Sayfa1").Select
    Range("A2").Select
    Range("R10").Select
    Sheets("Sayfa2").Select
    Range("A2").Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010, Türkçe
Kod için teşekkürler

Şimdiki sorunumuz yazdığınız kod Sayfa 1 de belirtilen satırdan itibaren yapıyı sayfa 2 ye olduğu gibi kopyalıyor.

Benim istediğim size gönderdiğim örnek dosyadaki ne göre sadece k2 p3 arasındaki alanı nasıl yapabilirim.

diğer alanları yapmak istemiyorum.

Çok oluyorum ama özür diliyorum. Çok da hakim değilim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010, Türkçe
Benim bu sorunum çözülmedi, yardımcı olabilir misiniz?