hücre içerisinde yazılı dosya yoluna tıklayarak ulaşma

Excel Vers. ve Dili
2016-TÜRKÇE
Merhabalar,

Arkadaşlar excel de hücre içerisine birleştir formülünü kullanarak yazdırdığım dosya yolları var hücreye F2 ile girip tekrar çıkmadan ilgili dosyayı açmıyor. Bu şekilde yaklaşık 900 satır hücre var tek tek hücrelerin içine girip çıkarak dosya yolunu aktif etmek zor oluyor bunun bir kısa yolu var mıdır acaba?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Görseldeki ayarı yaparsanız hücreye çift tıkladığınızda dosyanın açılması gerekir.

243356

Excel Vers. ve Dili
2016-TÜRKÇE
Merhabalar,

Arkadaşlar excel de hücre içerisine birleştir formülünü kullanarak yazdırdığım dosya yolları var hücreye F2 ile girip tekrar çıkmadan ilgili dosyayı açmıyor. Bu şekilde yaklaşık 900 satır hücre var tek tek hücrelerin içine girip çıkarak dosya yolunu aktif etmek zor oluyor bunun bir kısa yolu var mıdır acaba?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Korhan Kardeşime teşekkür ediyorum görseldeki ayarları yaptım ancak sorun çözülmedi. Benim problemim şu;

Hücre içeriği bu şekilde

\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf

çift tıkladığımda bu şekilde altı çizili hale geliyor ve hücreye tek tıkladığımda ilgili dosyayı açıyor

\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf

ben yaklaşık 900 hücrede bu işlemi tek tek değil de toplu olarak yapmak istiyorum. Yani tek seferde bütün hücrelerin altı çizili hale getirerek tıkladığımda direkt dosyayı açmasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Şöyle yapabilirsiniz.

Diyelim ki bahsettiğiniz bu veri A1 hücresinde bulunuyor. B1 hücresine aşağıdaki formülü uygularsanız köprüler aktif hale gelecektir. Sonrasında B1 hücresine tıklarsanız dosyanız açılacaktır.

C++:
=KÖPRÜ("\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf ";"\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf ")

Ya da aşağıdaki kodu deneyebilirsiniz. Köprü yapmak istediğiniz hücreleri seçip kodu çalıştırınız.

C++:
Option Explicit

Sub Add_Hyperlink()
    Dim Rng As Range

Application.ScreenUpdating = False

For Each Rng In Selection
        ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Rng, _
        Address:=Rng.Value, TextToDisplay:=Rng.Value
    Next

Application.ScreenUpdating = True

MsgBox "Köprüler aktif hale getirilmiştir.", vbInformation
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016-TÜRKÇE
Şöyle yapabilirsiniz.

Diyelim ki bahsettiğiniz bu veri A1 hücresinde bulunuyor. B1 hücresine aşağıdaki formülü uygularsanız köprüler aktif hale gelecektir. Sonrasında B1 hücresine tıklarsanız dosyanız açılacaktır.

C++:
=KÖPRÜ("\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf ";"\\A400M-3\Scan\EVERYTHING_ABOUT_SW_COC\All_Of_CoC\M01FM1301266_EASAF1_ADD.pdf ")

Ya da aşağıdaki kodu deneyebilirsiniz. Köprü yapmak istediğiniz hücreleri seçip kodu çalıştırınız.

C++:
Option Explicit

Sub Add_Hyperlink()
    Dim Rng As Range

Application.ScreenUpdating = False

For Each Rng In Selection
        ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Rng, _
        Address:=Rng.Value, TextToDisplay:=Rng.Value
    Next

Application.ScreenUpdating = True

MsgBox "Köprüler aktif hale getirilmiştir.", vbInformation
End Sub