Hücre İçerisindeki Ad ve Soyadı UserFormun farklı textbox larına yazma

Excel Vers. ve Dili
2019 TR
ÖRNEK DOSYA

iyi günler yukarıya eklemiş olduğum örnek dosya ile ilgili birkaç yardıma ihtiyacım olan konu var. Bunlar;

1- listbox tan herhangi bir öğrenci ismine tıkayınca öğrenciye ait bilgileri textbox ların içerisine getirmekte fakat hücre içerisindeki Örnek : Yağmur Defne TOSUN ACAR ismini textbox 2 ye Yağmur Defne ve textbox 3 e TOSUN ACAR olacak şekilde aktarmayı başaramadım aynı işlemin baba ve anne için de yapılması gerekiyor. (2 isim ve kızlık soyadının kullanılması durumlarına göre)

2- listbox tan herhangi bir öğrenci ismine tıkayınca öğrenciye ait bilgileri textbox ların içerisine getirmekte fakat cinsiyet, sınıf gibi bilgileri comboboxların içerisine getirtememekteyim.

3- listbox tan seçilen herhangi bir öğrenciyi sil komutu ile toplu listede sayfasından yada süzme işlemi ile ait olduğu sınıfının sayfasından siliyorum. Fakat yapmaya çalıştığım şey ben listboxtan (Toplu Liste Sayfası) seçtiğim öğrenciyi sil dediğimde öğrenci hem Toplu Liste Hem Aidat Hem de hangi Sınıfa kayıtlı ise o sayfaların tamamından silinsin.

4- 3. sorudaki işlemin benzeri olan değiştir işlemi ile öğrenci bilgisinde değişiklik yaptığımdan aidat ve mevcut sınıfı hangisi ise öğrenci için o sayfada da güncelleme yapsın.

Not: Değerli Üstatlar kullandığım kodların çoğunluğu farklı forum ve sitelerden alıp kendimce düzenlemeye çalıştığım formüller olduğu için yanlış yada saçma olan kısımları olabilir o yüzden şimdiden affınıza sığınıyorum.