Hücre İçinde Otomatik Tamamlama

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Selam,
Arkadaşlar, forumda sorum ile ilgili tüm sonuçları inceledim, cevabını bulamadım.
Hücre içine veri yazarken, sayfanın başka bir aralığında belirlediğim listeye göre otomatik tamamlama yaptırmak müm künmüdür?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Linki inceleyin. Linkte, Source Data sayfasının B kolonundaki isimlere göre otomatik tamamlama yapıyor. Her harf girişinize göre de sizi yönlendiriyor.
http://www.vbaexpress.com/kb/getarticle.php?kb_id=244
Selam,
Verdiğiniz linkteki örnek dosyayı inceledim. kaynak sayfadaki isimlerden herhangi birini harf harf yazarken otomatik tamamlama yapmıyor. sadece isim tam yazmaz iseniz, tam yazana kadar hücreden çıkmaya müsaade etmiyor. Ya da benim excel seçeneklerimde birşey var.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Verilen linteki dosya sizin bahsettiğiniz şekilde çalışıyor. Yani veriyi tam yazana kadar hücreden çıkmanıza müsade etmiyor.

Sizin istediğiniz tarzda çalışan bir tamamlama işlemi excelde yoktur. Çünkü excelde hücre içindeyken oluşan bir olay (event) yoktur. Bu sebeple istediğiniz işlem yapılamaz.

Tabi ki yapılamaması demek alternatif çözümlerin olmaması demek anlamına gelmiyor. Bu konuyla ilgili olarak UserForm kullanılarak forumda birkaç değişik çalışma yapılmıştı. Ararsanız ulaşabilirsiniz.