Hücre Renklendirme

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
arkadaşlar bir grupta altı rakam var ikinci bir grupta yine altı rakam var
şimdi bu ilk grubun birinci rakamı ikinci gruptaki herhangi bir sayı ile eşit ise birinci gruptaki rakam kırmızı olsun değilse siyah olsun ve bunu birinci gruptaki tüm sayılar için yapsın.

a b c d e f

1 2 3 4 5 6

a ile 1 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
a ile 2 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
a ile 3 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
a ile 4 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
a ile 5 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
a ile 6 eşit ise a değerinin rengi kırmızı
değilse a siyah olacak

b ile 1 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
b ile 2 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
b ile 3 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
b ile 4 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
b ile 5 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
b ile 6 eşit ise b değerinin rengi kırmızı
değilse a siyah olacak

tüm rakamlar birbirine eşit ise birinci grup komple kırmızı olabilir...
yardımcı olan arkadaşımın duacısıyım....

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
Þimdilik küçük bir örnek sadece B2 il E2 aynı ise aktif hücreyi kırmızıya boyuyor değil ise birşey yapmıyor. Çok yorgunum yatacağım için fazla uğraşamadım ama genede size bir fikir vereceğini düşünüyorum. İyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
sizin yaptığınız programla benim sorumun arasında hiç bir bağlantı yok ve siz benim soruma okumadan ve anlamadan yanlış cevap verdiğiniz için başka kişiler tarafından mesaj gelmiyor sizin verdiğiniz cevap benim sorumun cevabı sanılıyor lütfen bir daha soruları tam okuyup doğru ve net cevaplar yazınız....

ben birinci gruptaki eşit olan rakamların hücre rengini değişmesini istiyorum
aktif olan hücrenin değil hem banane aktif olan hücrenin renginin değişmesinden
hem ben onu gider yukarıdaki kontrol panelinden de değiştirebilirim... hoşçakalın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
osiso' Alıntı:
sizin yaptığınız programla benim sorumun arasında hiç bir bağlantı yok ve siz benim soruma okumadan ve anlamadan yanlış cevap verdiğiniz için başka kişiler tarafından mesaj gelmiyor sizin verdiğiniz cevap benim sorumun cevabı sanılıyor lütfen bir daha soruları tam okuyup doğru ve net cevaplar yazınız....

Bence başka cevap gelmemesinin @KarıncaZ'nin iyi niyetle yardım etmek istemesiyle hiçbir ilgisi yok. Sorunuza bende cevap yazacaktım ama belki hata yaparım. Sonra sizden FIRÇA YERİM. neme lazım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ekteki örneği inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
Ben zaten tam cevadı değil diye yazdım. Sadece koşullu biçimlendirmeye bir örnek olduğunuda belirttim. Bu çalışmaya For Next döngüsünü kurar ve hangi hücrelerin rengini değiştirmesini istiyorsanız Range("a1").Select gibi belirtirseniz o hücrenin rengini değştirir.Sadece size bir fikir olsun diye alel acele yaptım.Bunuda belirttim. Neyse kusura bakma. Bir daha olmaz osiso :hey:

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
KarıncaZ, ve danersin, kardeşlerimden özür diliyorum o akşam biraz sinirli idim ama bunu yansıtmam gerçekten hiçte hoş değildi hepinizden özür diliyorum yardımcı olan arkadaşım COST_CONTROL, e de çok teşekkür ediyorum