hücre sağ alt köşede siyah + işaret kısayolu

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
merhaba sayın hocalarım
hücredeki formülü aşağıya kaydırma için, mouse hücresin sağ alt köşesinde iken çıkan siyah + işaretini tutarak mouse ile kaydırmanın klavye kısayolu var mıdır.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
merhaba sayın hocalarım
hücredeki formülü aşağıya kaydırma için, mouse hücresin sağ alt köşesinde iken çıkan siyah + işaretini tutarak mouse ile kaydırmanın klavye kısayolu var mıdır.
Merhaba,

Formül dediğiniz için;
Çoğaltmak istediğiniz hücre üzerindeyken Shift ve Aşağı ok tuşlarını kullanarak ne kadar aşağıya kadar çoğaltmak istiyorsanız seçimi yapı ve CTRL+D tuşlarına basarak seçim içinde kalan formüllü hücreniz çoğaltılmış olacaktır.
İyi çalışmalar.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
CTRL+D yi kullanmaktayım, çoklu hücre seçip CTRL+ENTER ile de kullanmaktayım
ancak mouse ile sol tuşa basılı halde bu kaydırma işlemini çok yaptığım için, kısayolu olup olmadığını sormuştum.

vein03051976

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 Türkçe
05-04-2027
CTRL+D yi kullanmaktayım, çoklu hücre seçip CTRL+ENTER ile de kullanmaktayım
ancak mouse ile sol tuşa basılı halde bu kaydırma işlemini çok yaptığım için, kısayolu olup olmadığını sormuştum.
Klavyeden değil ama bir kısa yol var

"+" işareti çıktığı anda çift tıklarsanız aşağıya otomatik doldurur.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
cevaplar için teşekkür ederim ama ben kaydırma işlemini yaparken her zaman satırın sonuna kadar yapmıyorum.
soruyu sorma sebebim mouse kullanmadan klavye kısayolları ile bu işi yapabilir miyim.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
.. ben kaydırma işlemini yaparken her zaman satırın sonuna kadar yapmıyorum.
soruyu sorma sebebim mouse kullanmadan klavye kısayolları ile bu işi yapabilir miyim.
Merhaba,
Hücre kulpunu direk seçili hale getirip, yön tuşlarıyla yansımasını görerek yapmanız mümkün değil.
En sık kullanılanlar
- Formüllü hücre dahil seçiminizi klavye ile dilediğiniz kadar seçip CTRL+D ile çoğaltmanız.
- Hücre içine girip CTRL+ENTER ile diğer hücrelere yansıtmanız.
- Formüllü hücreyi seçip kopyaladıktan sonra; yansıtmak istediğiniz hücreleri seçip yapıştırmanız.
yoluyla istediğiniz çoğaltmayı elde edersiniz. *Biçimlendirmeleri almadan formülü almak için yapıştırırken CTRl+ALT+V tuşunu kullanıp açılan pencereden ilgili seçimi yapılabilir.
iyi çalışmalar.