hücrede herzaman büyük harf

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar siteyi aratıp çok sayıda başlığa girdim.genelde mevcut metinlerin dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalar var.çokçada örnek denedim ama ya ben yapamadım yada benim aradığım cevaplar değildi sanırım.ben excelde sadece 1 hücreye girilecek bütün verilerin büyük harf olmasını sağlamak istiyorum.
yani mevcut veriyi değil.zaten mevcut veri olmayacak anlık giriş yapılacak ve bunun hep büyük olması için ne yapabilirim.saygılarımla

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
sorununuz makro ile halledilir. ben normal kullanıcılar için bir öneri getireyim.
=BÜYÜKHARF(A1) A1 hücresindeki metni büyük harfla yazar
=KÜÇÜKHARF(A1) A1 hücresindeki metni küçük harfle yazar
=YAZIM.DÜZENİ(A1) A1 hücresindeki metin içindeki kelimelerin ilk harfini büyük yazar

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam mokro derken tabi bizim seviyemize göre bir cevap olmadı.yani evet makroları biliyorum ama
=BÜYÜKHARF(A1)
bunu makro ile nasıl yazacağım yardımcı olursanız sevinirim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Levent Bey'e ait kodlardır.

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Intersect(Target, [A:A]) Is Nothing Then Exit Sub
Kelime = Replace(Target.Value, "i", "İ")
Kelime = Replace(Kelime, "ı", "I")
Target.Value = StrConv(Kelime, vbUpperCase)
End Sub
If Intersect(Target, [A:A]) Is Nothing Then Exit Sub kısmında aralığınız siz belirlersiniz.

If Intersect(Target, [A1:A23]) Is Nothing Then Exit Sub gibi...

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Ali ben bir aralık istemiyorum.benim herzaman büyük harf girişi istediğim hücrem D7.bu kodu dolayısıyla uygulayamıyorum sanırım.denedim ama sonuç alamadım.yinede ilginize teşekkür ederim.saygılar

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
O zaman o kısma;

If Intersect(Target, [D7]) Is Nothing Then Exit Sub yazarsınız.

merhaba ben bu kodu uygulamak istediğimde sayfada daha öncede girilmiş Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range) ile başlayan kod olduğu için hata veriyor bu kod ile başlayan birden fazla tanımlama yapamıyormuyuz