Hücredeki değeri başka bi sayfanın hücresine otomatik t

Arkadaşlar başlık yeterince açıklayıcı sanırım ama ben yinede daha detaylı anlatmaya çalısıcam.

"Bugün" adlı çalışma sayfasının b2 hücresine girilen degerin "genel" adlı çalışma sayfasının b2 hücresinden otomatik olarak alabilirmiyiz.Alabilecegimiz kesin ama nasıl alırız. :) Yardımcı olan arkadaslara şimdiden tesekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Genel sayfasının B2 hücresine aşağıdaki formülü yazın.

=Bugün!B2

Bu yanıtınız için çok tesekkür ederim.
"Satış" adlı çalışma kitabının "Bugün" adlı çalışma sayfasının b2 hücresine girilen degerin "Genel" adlı çalışma kitabının "sayfa1" adlı çalışma sayfasının b2 hücresine otamatik olarak yazdırılmasını nasıl saglayabiliriz.

Diğer örnekte oldugu gibi kendim yapmaya calıstım ama beceremedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
"Genel" adlı çalışma kitabının "Sayfa1" çalışma sayfasının [b2] hücresine aşağıdaki formülü yazın:

=[satış.xls]bugün!B2

Arkadaşlar sorumu biraz daha değiştirerek sormak istiyorum.Bu dedikleriniz hepsini aynen uygulayabiliyorum.Fakat

Genel" adlı çalışma kitabının "Sayfa1" çalışma sayfasının [b2] hücresinde =+TOPLA(C3:C22) formulü var.2. bi formulü (=[satış.xls]bugün!B2 ) nasıl ekliycem.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İkinci formülün sonucunu ilk formüle değer olarak eklemek istiyorsanız;

=TOPLA(C3:C22)+[satış.xls]bugün!B2

şeklinde yazın.

Hayır arkadaşım,sorum anlaşılmadı sanırım.Benim sorum sorum şu sekilde;
Bu toplama işleminin sonucunu istediğim sayfanın hücresinde otamatik olarak nasıl alabilirim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ã?nce iki dosyanızı birden açın, sonra Genel gelir gider dosyasının C4 hücresinde = yazın, (1) Ocak 2006 dosyasına gidin ve C23 hücresini seçip Enter'leyin. (C23 hücresini seçmekte zorlanırsanız, C22 yi seçin ve aşağı ok tuşuyla bir hücre aşağıya inin)

Bu anlattıklarımı dosyalarınızda yapıp hazır formül şeklinde ekte gönderebilirdim fakat bu yöntem Excel'in temel özelliklerinden biridir ve mutlaka öğrenmeniz gerek.

Yardımcı olduğunuz gibi birde bilmeyenleri düşünmeniz çok güzel bi davranış.Bütün bunlar için çok tesekkürederim.

Þu ana kadar ki yardımlarınız sayesinde anlatılanların hepsini uygulayabiliyorum.Yine bu konu ile alkalı oldugu için bu konu başlığı altında yazmayı uygun gördüm.
Þimdi sormak istediğim soruya geçiyorum."Müşteri takip çizelgesi" adlı çalışma kitabının b3,b4,b5,b6 ... teker teker = yazıp "genel ürün takip çizelgesi" adlı çalışma kitabındaki b3,b4,b5,b6.... hücrelerine gidip enter lıyorum.Fakat "genel ürün takip çizelgesi" adlı çalışma kitabının b3,b4,b5,b6.... hücrelerinde tarih formatı çıkıyor.Bunu nasıl önleyebilirm.

Arkadaşlar konu ile ilgili öğrenmek istediklerim bitmek bilmiyor.Kesinlikle daha fazlasıda vardır ama ben ihtiyacım doğrultusunda karşıma çıkan problemler için soru soruyorum.Kusura bakmazsanız sorularımı sormaya devam edicem.

."Müşteri takip çizelgesi" adlı çalışma kitabının b3,b4,b5,b6 ... teker teker = yazıp "genel ürün takip çizelgesi" adlı çalışma kitabındaki b3,b4,b5,b6.... hücrelerine gidip enter lıyorum.

Aşagıdada belirttiğim gibi bütün hücreleri teker teker diğer çalışma sayfasında eşdeğerini alıyorum.Bu hücreleri tek tek girmek çok zamanımı alacak.Bu yüzden bunun daha mantıklı bir çözüm yolunu anlatabilirmisiniz.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn soadistanbul

Formülü bir kere yazdıktan sonra formülün bulunduğu hücrenin sağ alt köşesinde, siyah nokta şeklinde görülen kuyruğunu fare ile tutup aşağıya doğru istediğiniz yere kadar sürükleyin.

sn zerige

Dediğinizi siz söylemeden önce uyguladım fakat değerler artmıyor.Bu uygulamayı yaptığım hücrelerin kopyaları olusuyor.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İlk yazdığınız formüldeki $ işaretlerini kaldırıp tekrar sürükleyin aşağıya.