Hücredeki Ondalıkları Arttırma ve Sembolleri Değiştirme ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhabalar arkadaşalar soruma geçmeden önce görsel ekleyeyim.

D1031-D1032 gibi sıralanan hücrelerdeki 140*60*60 gibi ölçüler hazır bir yazılımdan gelmektedir. Ben bu hücrelerdeki sayıları ve yıldız işaretlerini yine tek hücrede kalmak koşulu ile ;1400x600x600 yani cm yazılan değerleri mm
cinsine çevirmek istiyorum. Bul ve değiştir den bunu yapmak ancak
bunun makro yada formül ile çözülecek bir yolu var ise yardımlarınızı bekliyorum. Bul değiştir den yıldız işaretini değiştirmeyi bulduysam da
sayılara birer sıfır attırmayı bulamadım.

Excel Vers. ve Dili
2007/Türkçe
dosya ile tatlandırın ozaman.
Herhangi bir dosya yükleme sitesine yükleme yapıp linkini paylaşabilirsiniz

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010

Bu şekilde hem çarpı(*) işaretini hemde 0'ları(sıfırları) değiştirebilirsiniz.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Alternatif olsun; formül önerisi.

Verilerinizin "*" işaretlerinin sağ ve solundaki değerler kaç basamaklı olursa olsun aşağıdaki formül ile sonuç alabilirsiniz. Değiştirilecek verinin A1 hücresinde olduğu varsayımıyla;
Kod:
=YERİNEKOY(A1;"*";"00x")&"00"

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Hüseyin Bey verilerin kendi sisteminizden geldiğini söylediğiniz için veri alınırken müdahale konusunu bilemiyorum, önceki mesajda belirttiğim formülü tablonuzun dışına sağda uygun bir sütuna (örneğin K sütununa) uyarlayabilirsiniz. Örneğin K3 hücresine, D sütununda türü farklı olan verileri de aynen alabilmek için;
Kod:
=EĞER(EHATALIYSA(BUL("*";D3;1));D3;YERİNEKOY(D3;"*";"00x")&"00")
formülünü uygulayıp aşağı doğru çoğalttıktan sonra D sütununu gizleyerek (buradaki veriler artık K sütununda) kullanabilirsiniz.
Makro konusunu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sağ olun arkadaşlar son verilen formül işe yaradı.
Bunları hallettikten sonra yine aşağıya eklediğim dosyadan soruyla
gidersem ki linki: http://efshare.com/?s=R4JJBH şudur.

A sütünün da yer alan cihaz kodlarının karşısında , I sütünün da liste fiyatı da bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyat verileri yine kodlarla karşılıklı oluşturulmuş FY1,FY2,FY3 sayfalarında yer almaktadır. Cihazlar sayfasındaki kodlarla fy1 deki ürün ve fiyat kodlarının karşılaştırmasını yapacağım bunun için bir formül yada makro öneriniz var mı?
Yardımlarınız için şimdiden sevgiler.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Yeni linkten dosya indirilemiyor. Örneğin CİHAZLAR sayfanızda I4 hücresine; (cihazlar sayfasındaki ürünlerin fiyatlarının FY1 adlı sayfada A sütununda ürün kodu, B sütununda fiyatının olduğu ve verilerin 100 satır olduğu varsayımıyla;
Kod:
=EĞER(EHATALIYSA(DÜŞEYARA(A4;FY1!$A$2:$B$100;2;YANLIŞ));"";DÜŞEYARA(A4;FY1!$A$2:$B$100;2;YANLIŞ))
formülünü uygulayınız ve aşağı doğru çoğaltınız (hücre birleştirmeleri sorun yaratırsa kopyala-> özel yapıştır-> formülleri -> Tamam dersiniz) .