Hücreler arası çift kayıtlar

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-11-2026
Merhaba sevgili excel severler. Aşağıda sunmuş olduğum excel örneğinde de görüleceği üzerine mesleklere göre çift kayıtlar olduğunda ilgili formülleri yazmak sureti ile bu çift kayıtların başka hücrelerde tek kayıt olarak gösterilmesi gerekiyor. Bir okulda idareci olarak çalışmaktayım ve sınav programı yapmak istiyorum. Belli bir yere kadar geldim fakat burada çok takıldım ve çözüm bulamadım bir türlü. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 365
mükerrer kayıtlarla ilgili çok güzel örnekler ve daha önceden sorulmuş soru ve cevapları var. bence formu araştırırsanız mutlaka cevabını bulacaksınız

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
05-11-2026
Genel olarak bir baktım ama görememiştim. Şimdi daha detaylı olarak tekrar bakacağım teşekkür ederim ilginiz için.

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
05-11-2026
Mükerrer kayıt olarak aradığımda buldum teşekkür ederim. İşime çok yarayacak bir fonksiyon var ( =Benzersiz($A$1:$A$25;SATIR()) ). Fakat bu fonksiyonu herhangi bir excel sayfasına yazdığımda ad veriyor. Fonksiyon yardımı da yok. Bu fonksiyonu nasıl kullanabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Mükerrer kayıt olarak aradığımda buldum teşekkür ederim. İşime çok yarayacak bir fonksiyon var ( =Benzersiz($A$1:$A$25;SATIR()) ). Fakat bu fonksiyonu herhangi bir excel sayfasına yazdığımda ad veriyor. Fonksiyon yardımı da yok. Bu fonksiyonu nasıl kullanabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bu benim çalışmamdaki kullanıcı tanımlı bir fonksiyondur. Alt+F11 ile VBA düzenleyici açıp Modul içindeki kodları,Kendi dosyanızda Insert-Module deyip yeni bir modül ekleyerek bunun içine yapıştırınız.

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
05-11-2026
Çok teşekkür ederim Ali bey. Hemen yapıyorum. Tekrar teşekkürler.

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
05-11-2026
Ali bey çalışmanızı uyarlamaya çalıştım ve tek sütunda başarılı da oldum. Fakat ilk mesajım ekinde vermiş olduğum örneğe bir bir türlü uyarlayamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Alternatif:
Ekli dosyayı inceleyin.
iyi çalışmalar.

safir33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2010 TÜRKÇE
05-11-2026
Çok teşekkür ederim. Gerçekten fazlasıyla yardımcı oldunuz. Kolaylıklar diliyorum.