Hücrelerdeki sayıları almak

Excel Vers. ve Dili
exel 2003 tr
selam, bir sütun içerisinde rakamlar ve yazılar var yazı dediğim formül sonucunda çıkan "#YOK" gibi toplam almak istediğimde toplama yapmıyor sütünü komple seçip içinden rakamları alarak farklı bir hücreye toplamını vermesini nasıl sağlayabilirim? şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 16 KB Görüntüleme: 4
Excel Vers. ve Dili
exel 2003 tr
cevap için teşekkür ederim ancak ben aradığımı acemi olduğum için bulamadım . çok güzel hazırlanmış hepsini inceleyeceğim elinize sağlık ama bu konu için biraz acelem var :(

Excel Vers. ve Dili
2007 versiyonu
Excelde simge toplama nasıl olur?

Merhaba değerli arkadaşlar.

Ben bir tablo üzerinde (yoklama tablosu) kaç tane "+" kaç tane "-" olduğunu otomatik toplamak istiyorum.

Yani o günde kaç kişi var kaç kişi yok bunu öğrenmek istiyorum. örnek bir dosya ekledim. Yalnız hücrelere "+" simgesi yerine "a" ve "b" yazdım. "+" yazmayı da söylerseniz çok sevinirim. Allah razı olsun.

PARDON ARKADAŞLAR MESAJI SİLEMEDİM ANCAK SORUNU ÇÖZDÜM.
EĞERSAY FORMÜLÜ KULLANDIM.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
exel 2003 tr
Yardım !!!

selam, bir sütun içerisinde rakamlar ve yazılar var yazı dediğim formül sonucunda çıkan "#YOK" gibi toplam almak istediğimde toplama yapmıyor sütünü komple seçip içinden rakamları alarak farklı bir hücreye toplamını vermesini nasıl sağlayabilirim? şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 16 KB Görüntüleme: 2

lark

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 / Türkçe
Dizi formülüdür. Değiştirdiğinizde CTRL-SHIFT basılı iken ENTER'a basın.

Ekli dosyalar

• 5 KB Görüntüleme: 11
Excel Vers. ve Dili
exel 2003 tr
çok teşekkür ederim