Soru Hücrelere istenilen sayının girilememesi.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ve bir sorunum var, umarım yardımcı olabilirsiniz.
Eklediğim, sorun yaşadığım çalışma sayfasının görüntüsüdür. C15 hücresine kadar her zaman kullandığım gibi 1234,567 formatında yazabiliyorken C16 hücresinden itibaren yazdığım sayılara ayırıcı eklenmeye başladı, hücre biçimlendirme ayarlarından ne denediysem olmadı. C15 hücresinin sayı biçimi genel, C16 nın ki sayı olarak görülmekte, ayırıcı için noktayı kendi belirlediğim yere koymalıyım, noktayı koyduğum anda binlik ayırıcı etkin oluyor. Sayının önüne ' koyarak yazdım görüntüde oldu fakat işlem yapılamıyor bu sayı ile. Klavye üzerindeki numpad ile çalışıyorum ve orada virgül olarak görünen (virgül-del) tuştan ayırma işlemi yapıyorum. Klavye üzerindeki virgül ile ayırdığımda yine sayı görüntü olarak uygun görünüyor ama yine işlem yapılamıyor. Umarım bir yardım eden çıkar. Herkese iyi günler.

Saygılar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Dosyanızı görebilir miyiz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Siz sayıyı yazarken araya nokta eklerseniz excel o veriyi otomatik sayı olarak biçimlendirir.

Nokta eklemeden yazarsanız sorun çözülür.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Şöyle ki, gönderdiğim tablo gördüğünüz üzere 2013 yılından beri bu şekilde tutuluyor, yani her girilen sayı sayaç değerinin ana kısmı ve küsürat kısmı olarak giriliyor. Bugüne kadar problemsiz ilerliyordu, ilginç bir şekilde bu dönüştürme işlemi olmaya başladı. Çözülemezse başka bir yol aramaya başlayacağım artık, yine de teşekkür ederim.