Hücrelere veri girişi yapıldıktan sonra

arkaşlar dünde bunu benzer bi konu için yardım istemişttim ama yanlış aktarım yaptığımdan sonuç alamadım benim yardım istediğim konu a2,b2,c2.....................h2 hücrelere veri girişi yaptıktansonra a3 dönerek devam etmesi örneğin veri girişim e2 de bitti enter bastığımda a3 dönebilmesi ve bunu diğer satırlarda sürekliliği atıyorum 3 satırdaki veri girişi olduktan sonra a4.a5 a6 a7 diye devam etmesi yardım olan arkadaşlarıma şimdiden cok teşekkür ederim

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Ekteki örneği inceleyin. ("H" sütununa geldiğinizde bir alt satıra geçer.)

arkadaşım teşekkür ederim uğraşıp yapmışsın ama benim anlatmak istediğim bi yerdeki sütüna bağlı olmayacak benim atıyorum c de veri girişim bitti beni enter bastığımda beni bi satır kaydırıp satır başına götürecek anlatabildimmi atıyorum f de olabilir g de standart bağlı değil sizin yaptığınız gibi sabit olmayacak yani

Sn xternet aynı sizin sorununuzla ilgili bu soruyu yöneltmişti ve cevabı verilmişti.
kullacı adı ile arama yaparsanız eminim bulursunuz.
konu olarak da enter'a basıldığında diye yazın, sanırım konu başlığı böyleydi.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
ahmetbalp' Alıntı:
atıyorum c de veri girişim bitti beni enter bastığımda beni bi satır kaydırıp satır başına götürecek
işinizin bittiği nasıl anlaşılacak

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn karamurselli, linki vermiş
Aşağıdaki kodları ilgili sayfanızın kod bölüme uygulayın.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 2 Then Target.Offset(1, -1).Select
If Target.Column = 3 Then Target.Offset(1, -2).Select
If Target.Column = 4 Then Target.Offset(1, -3).Select
If Target.Column = 5 Then Target.Offset(1, -4).Select
End Sub

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bu iş için Data(Veri) - Form uygun değil mi?

istediğiniz sütuna kadar Tab tuşu ile ilerleyip, işinizin bittiği yerde Enter tuşuna basarsanız yeni bir satıra geçersiniz.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn Necdet_Yesertener, arkadaşın istediği sanırım şöyle bir şey C8 ,D8 veya E8 deki verisini girdikten sonra enter tuşuna bastığında 9 satırın en başındaki A9 hücresine gitmek istiyor.

ilgilenen ve yardım cı olmak isteyen arkadaş tek tek tşk ederim ama cözümüm inankı bunlar değil şimdi bi örnek göndericem belki o zaman yardımcı olabilirsiniz verilen codlar benzeri ama içereik olarak farlıdır benim bahsettiğim konuyu fructose kullanıcı arkadaşım konuyu anlamış dediği gibi

HÜCRELERE VERİ GİRİLDİKTEN SONRA

arkaşlar dünde bunu benzer bi konu için yardım istemişttim ama yanlış aktarım yaptığımdan sonuç alamadım benim yardım istediğim konu a2,b2,c2.....................h2 hücrelere veri girişi yaptıktansonra a3 dönerek devam etmesi örneğin veri girişim e2 de bitti enter bastığımda a3 dönebilmesi ve bunu diğer satırlarda sürekliliği atıyorum 3 satırdaki veri girişi olduktan sonra a4.a5 a6 a7 diye devam etmesi yardım olan arkadaşlarıma şimdiden cok teşekkür ederim . ekli dosyayı incelebilirseniz acıklamalarda yazıyor

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili