Hücreye tıklandığında içeriği seçme

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003
Arkadaşlar Merhaba;

Hücreye tıklanıldığında hücrenin içindeki karakterlerin tamamını seçili hale getirmek için bir kod var mıdır?

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
2007
2010
böyle bir kod yok ancak ne yapmak istediğinizi açarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003
Excelde bir hücrenin içeriğini kopyalayıp başka bir alana yapıştırmak şeklinde yaptığımız bir çok çalışma vardır. Bu uzun süren çalışmalar olduğunda hücreye çift tıklayp içeriğini seçerek başka yere kopyalamak uzun zaman alıyor. Hücrenin üzerine gelindiğinde veya tek tıklamada içindeki bütün karakterleri kopyalamdan bahsediyorum teşekkürler....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Açıkçası bende hazır bir kodu varmı bilmiyorum ama aşağıdaki gibi bir çözüm üretilebilir. Bu kodu sayfanın kod sayfasına kopyalayın. Sayfada içinde veri olan hücreyi seçtiğinizde hücre içeriğinin tamamı seçili hale gelecektir.

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If ActiveCell = "" Then Exit Sub
SendKeys "{F2}"
For a = 1 To Len(ActiveCell)
SendKeys "+{left}"
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003
Teşekkürler Sayın Leventm seçim işi tamam aynı zamanda kopyalama işini yapabilirmiyiz yani hem seçip hem kopyalasa.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun için hücrenin içeriğini neden seçtiriyorsunuz anlayamadım. Şöylede yapılabilir, hücre normal şekilde kopyalanır ve seçtiğiniz diğer hücreye sadece değer olarak kopyalanır. İsterseniz böyle bir kodda yazılabilir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gibi bir çözümde düşünülebilir. Önce seçilen hücredeki değer deg değişkenine atanır daha sonra seçtiğiniz hücreye çift tıkladığınızda değer o hücreye aktarılır.

[vb:1:d8750a576c]Dim deg
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cancel = True
ActiveCell = deg
End Sub

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If ActiveCell <> "" Then deg = ActiveCell
End Sub
[/vb:1:d8750a576c]

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2003
Seçip kopyalama işim şu yüzden çalıştığımız yerlerde bir paket program kullanıyoruz. Verilerin üzerinde işlem yapmak için Excel'e alıyorum. Daha sonra tek tek kopyalayıp tekrar paket programa alıyorum. Söz gelimi Ne kadar satış yaptığınızla alakalı önce verileri Excele alarak bir analiz yaptınız. Sonra az satılan ürülerin madde kodlarını kopyalayıp paket programda durumlarına bakacaksınız. Tekrar tekrar Excel den tek tek Madde kodunı kopyalayıp paket programa döndüğünüz için bu işlemi hızlandırmak adına bunu rica etmiştim. Çözümleriniz işime yaradı
Teşekkürler