Hücreye tıklayınca biçimi bozuluyor

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Arkadaşlar herkese merhaba. Forumda yeniyim, hatam olursa kusura bakmayın. Uzun zamandır kullandığım bir excel dosyamda yakın zamanda tuhaf bir hata boy göstermeye başladı. Ne yaptım da böyle bir sorun oluştu bilmiyorum ama çözümü için sizden destek bekliyorum. Dosyaya aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Zaten tarifle anlatmak mümkün değil. Hücrelerden herhangi birine çift tıklayıp sonra boş bir hücreye tıkladığınız zaman o hücrenin biçimi bozuluyor ama fonksiyonlarında bir değişiklik olmuyor. Bunu nasıl çözebilirim. İyi günler.

http://dosya.co/fqqhvul4s4hk/örnek.xlsx.html

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.
Cep telefonundan yazıyorum ve belgenize bakmadım.
Alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp kod görüntüleyi seçin,
açılan VBA ekranında sağ tarafta kuvvetle muhtemel
DoubleClick başlığını, veya Selection Change başlıklı bir makro var, o makronun kodlarını gözden geçirin.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Örnek dosyanızda A1:B6 aralığında veri görünmektedir.
(Office 2016 x64 - Windows 10 x64) Kendi sistemimde yaptığım inceleme sonucunda Boş yada dolu hücrelerden herhangi birisi üzerinde yapmış olduğum çift tıklama sonrası yine boş ve dolu hücrelerden herhangi birini seçmem halinde hiçbir değişikliğe maruz kalmadığı gözlenmiştir.

** Örnek Dosyanız makro içermemektedir. Ekran kaydedici programlar ile ekranınızda video yada animasyon halinde olayın gerçekleşmesini kaydedip bizlerle paylaşırsanız çözüm üretilebileceği düşüncesindeyim.

iyi çalışmalar.

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Sayın Ömer Baran; ilginiz için teşekkür ederim. Söylemiş olduğunuz kod sayfasını incelemeye çalıştım fakat yazmış olduğunuz başlık altında herhangi bir kod yok. Zaten dosyamda da herhangi bir makro yok. Muhtemelen başka bir yerde bir değişiklik yaptım farkında olmadan. Cevap için teşekkür ederim.

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Sayın netzone; cevap için çok teşekkür ederim. Dosya bir şirketin işçi hesap defteri. 110 sayfalık bir excel dosyası. Hem boyut hem de mahremiyet açısından hepsini göndermek istemedim. Sadece fihrist sayfasını ve birkaç örnek hücre bırakmıştım. Fakat enteresan olan dosyayı yüklemeden önce kontrol etmeme rağmen şimdi sizin sözünüz üzere tekrar indirip denediğimde bahsettiğim sorunun olmadığını ben de fark ettim. Ben dediğiniz gibi sorunu görüntüsünü kaydedip sizlerle paylaşacağım zira bu iş benim için çok önemli. En kısa zamanda görüntüyü paylaşıyorum. Görüşmek üzere.

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
http://dosya.co/p88th9b32e9c/hata.mp4.html

Arkadaşlar hatayı kaydetmeye çalıştım. Ayrıca dosyanın bir kopyasını alıp ana sayfa (fihrist) harici tüm sayfaları silip dosyayı kaydedip kapatıp tekrar açtıktan sonra problemin ortadan kalktığını fark ettim. Fakat şu haliyle sadece fihrist sayfasında değil, tüm sayfalarda aynı hata mevcut. Acaba hatalı bir sayfa tüm dosyaya etki ediyor olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Hücrelerde köprü var onlar iptal oluyor gibi görünüyor.

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Arkadaşlar; işçi defteri dosyası toplam 105 sayfadan oluşuyor ve her sayfada ayrı ayrı koşullu biçimlendirme mevcut. Dosyanın şu anki toplam boyutu 1.86 mb. Az önce deneme yanılma yöntemiyle, sayfaların yarısını sildim. Dosyanın boyutu 978 kb'a düştü. Tekrar açıp kontrol ettiğimde sorunun çözüldüğünü fark ettim. Daha önce böyle bir olay başına gelen oldu mu bilmiyorum ama acaba boyut çok yüksek olduğu için dosya kendi içinde bazı özellikleri tamamlayamıyor olabilir mi ?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Dışarıdaki işlerimden dolayı gün içinde yaptığınız paylaşıma yorum yapamamıştım.
Sizden ricam Farklı bir bilgisayarda dosyanızı açıp sorunun devam edip etmediğini gözlemlemeniz. Başka bir bilgisayarda test etme şansınız yoksa tarafıma özel mesajla gönderirseniz incelemek ve kontrol etmek isterim.

*Bu arada dosyanızın boyutu aşırı büyük değil.

İyi çalışmalar.

afk

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - Türkçe
Sayın netzone; ofiste kullandığım iki bilgisayarımda da maalesef aynı sorun devam etmektedir. İlk defa başıma gelen bir olay. Dosya boyutu bence de çok büyük değil fakat boyut düştüğü zaman sorunun düzelmesi de enteresan bir durum. Diğer mesajımda da belirttiğim gibi mahremiyet açısından dosyayı başka biriyle paylaşmanın çok etik olmayacağı kanaatindeyim. Bu konuda bana hak verirsiniz umarım. İlgilenen ve yardımcı olmaya çalışan size ve diğer üyelere teşekkürü bir borç bilirim. Bu senenin sonuna kadar bu şekilde idare edip, 2019 yılı için yeni bir İşçi Defteri hazırlamam gerektiğini düşünüyorum. Tekrar görüşmek ümidiyle. İyi forumlar.