Hücreyi çift tıklayınca UserForm açılması

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,

Tabloda yer alan malzemeler için malzeme adının bulunduğu hücreyi çift tıklayınca, o malzemenin açıklamsının bulunduğu UserForm açtırmak istiyorum.

Hücreyi çift tıklayınca açılan makroyu buldum. Ama hep aynı form açılıyor. Ben her hücre için ayrı form açtırmak istiyorum.

teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Size ekte küçük bir örnek hazırladım isteğinize göre değiştirip kullanabilirsiniz. A sütunundaki dolu hücrelere çift tıklarsanız ilgili satırdaki kayıtla ilgili bilgilerin olduğu form ekrana gelecektir. Umarım işinize yarar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın COST_CONTROL,

Teşekkür ederim. Hep hızır gibi yetişiyorsunuz.
Ben A1 hücresini tıkladığımda Form1,
A2 hücresini tıkladığımda Form2,
.
.
.
.
gibi dolu her hücreyi (ya da belirlediğim hücre aralığında) tıkladığımda farklı formlar açmak istiyorum.

Bu şekilde yapabilir miyiz?
Teşekkürler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. SeSi istediğiniz yapılabilir birşey fakat bunu ne amaçla kullanacağınız açıkçası anlamadım.

İsteğiniz doğrultusunda size yeni bir örnek hazırladım umarım işinize yarar.

COST_CONTROL

Selam kardeş,,

bazen kendi ihtiyaçlarımıza göre bir takım excel dosyaları yapıyoruz ve bazı yerlerde tıkanıyoruz. Belki sizin gibi üstadlardan alacağımız bir satır kod işi görürken. Bizler yarım sayfa makrolarla bu işi yaptırmaya çalışıyoruz. Bazen bir takım sorular soruyoruz. SeSi kardeşimizin dediği gibi tabiri caizse hızır gibi yetişiyorsunuz ama neresi için istediklerimizi bilseniz belki gülersiniz. Buna ne gerek var, öyle yapma, böyle yap diyeceğiniz bir çok şey çıkabilir.

Gerçekten sizlerden çok şey öğreniyoruz. Gerçi öğrenmek denmez. Çünkü öğrensek bir daha aynısı lazım olsa kafamızdan aynı kodu biz yazarız. Oysa bizler yani ben tekrar eski yaptıklarımdan o kodu bulup copy-paste yapıyorum.

Kısaca ellerinize, sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın COST_CONTROL,

Çok teşekkürler. Bir element tablom var. Hücrede element ismi yazıyor. Hangi elementin hücresini çift tıklarsam o elemente ait açıklamaların bulunduğu bilgi formunu açtırmak için kodları kullanıyorum.

Saygılar.