hücreyi otomatik spinle artırmak

Excel Vers. ve Dili
micro soft exel 2003
merhaba

belli bir hücre aralıgındaki değerleri otomatik spinle artırmaya çalışdım ama sadece tek bir hücreye çalışdı.belli bir hücre aralıgını tanımladım ama başaramadım.bu spin olayında mutlaka kod bölümünde tanımlı mı olması gerekiyor? örnek ekdedir ilgilenirseniz sevinirim.(formda ara bölümünüde inceledim ama tam bilgi olarak oturmadı) teşekkürler

usubaykan

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ev : Office Excel 2003
İş : Office Excel 2003
Merhaba aatoş

Sorunuzu formülle çözmeyi denedim umarım işinizi görür.

Excel Vers. ve Dili
micro soft exel 2003
soruma hemen cevap verdiginiz için teşekkürler.dediginiz gibi bu alternatifde aynı işi yapıyor ama ben spin olayını kavramak isdiyorum spin olayında belirli bir sütünün hepsinde artırma veya azalma yapabılırım

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar konuyla alakası yoktur belki ama bir türlü çözüm bulamadım yeni konu açtım yine yardım alamadım.

html formdan excele veri girebiliyorum ama localhostta yada ftp den servera attığımda excele veri girme olayı gerçekleşmiyor.

acaba servera atınca dosya yolunu farklımı girmem gerekiyor bir kaç değişik yol girdim ama yine olmadı.

çözümü bilen varmı?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
soruma hemen cevap verdiginiz için teşekkürler.dediginiz gibi bu alternatifde aynı işi yapıyor ama ben spin olayını kavramak isdiyorum spin olayında belirli bir sütünün hepsinde artırma veya azalma yapabılırım
Bu kodları deneyin

Sub ScrollBar1_Change()
[a2] = [a1]
[a3] = [a1]
[a4] = [a1]
End Sub

.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Denetim biçimlendir>denetim>hücre bağlantısına ($A$1:$A$3) yazılı olduğu halde sadece a1 hücresi değişiyor. İlginç....

Excel Vers. ve Dili
micro soft exel 2003
cevaplarınız için teşekkürler ama ben bütün sütünun aynı degerde olmasını isdemiyorum örnegina1:a30 kadar olan hücre aralıgında sipinle ben istedigim hücreyi artırıyım veya azaltıyım benim yapdıgım örnekde sadece ilk hücrede işlem yapıyor digerlerinde işlem yapamıyorum tekrar teşekkürler

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
cevaplarınız için teşekkürler ama ben bütün sütünun aynı degerde olmasını isdemiyorum örnegina1:a30 kadar olan hücre aralıgında sipinle ben istedigim hücreyi artırıyım veya azaltıyım benim yapdıgım örnekde sadece ilk hücrede işlem yapıyor digerlerinde işlem yapamıyorum tekrar teşekkürler
Her bir hücre için bir Spin yapmalısınız. Veya bu değişimler arasında ilk hücre ile sonraki hücreler arasında bir bağlantı olacaksa yanı bir katsayı olacaksa ona göre yukarıda yazdığım kodlar geliştirilir.

.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Dosyadaki kodları inceleyiniz.

Kod:
Private Sub SpinButton1_SpinDown()
[A1] = [A1] - 1
[A2] = [A2] - 1
[A3] = [A3] - 1
[A4] = [A4] - 1
[A5] = [A5] - 1
[A6] = [A6] - 1
[A7] = [A7] - 1
End Sub
Kod:
Private Sub SpinButton1_SpinUp()
[A1] = [A1] + 1
[A2] = [A2] + 1
[A3] = [A3] + 1
[A4] = [A4] + 1
[A5] = [A5] + 1
[A6] = [A6] + 1
[A7] = [A7] + 1
End Sub

Hücreler çoksa döngü kullanmakta yarar var.

Kod:
Private Sub SpinButton1_SpinDown()
For i = 1 To [A65536].End(3).Row
Cells(i, "A") = Cells(i, "A") - 1
Next i
End Sub
Kod:
Private Sub SpinButton1_SpinUp()
For i = 1 To [A65536].End(3).Row
Cells(i, "A") = Cells(i, "A") + 1
Next i
End Sub