Çözüldü Hücreyi sutunlara parçala yardım

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İş office 2021 / Ev ofis 2016 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-10-2025
Merhaba örnek exceldeki gibi A sutununda noktalarla ayrılmış sayılar var. Bunları noktadan formülle bölmeye çalıştım ama başarılı bir ayırma olmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilecek var mı?

Parça al Mbul gibi forksiyonlar ile yapmalıyım ama sayılar tek basamaklı ve çift basamaklı olarak değişiyor.

Örnek excel ektedir.

A sutunu B / C / D / E parçalanacak.

Ekli dosyalar

shhnyldrr

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
365-türkçe
02-07-2025
Merhaba örnek exceldeki gibi A sutununda noktalarla ayrılmış sayılar var. Bunları noktadan formülle bölmeye çalıştım ama başarılı bir ayırma olmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilecek var mı?

Parça al Mbul gibi forksiyonlar ile yapmalıyım ama sayılar tek basamaklı ve çift basamaklı olarak değişiyor.

Örnek excel ektedir.

A sutunu B / C / D / E parçalanacak.
merhaba, ektedir.

Ekli dosyalar

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-10-2025
merhaba, ektedir.
Hocam teşekkür ediyorum. Office365 in özelliği galiba bence çalışmadı alternatifi var mıdır 2023 office kullanıyorum.

=_xlfn.TEXTSPLIT($A52;".")

Bu şekilde hücre içi.

Son düzenleme:

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
21-11-2028
Formülle yapılır ama Veri sayfasından Metni Sütunlara dönüştür daha kolay olmazmıydı?
Sınırlandırılmış seçerek diğer alanına . koysanız?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Profilinizde "Excel Vers. ve Dili 2007" olarak yazıyor. Mesajınızda farklı bir sürüm kullandığınızı belirtmişsiniz. Linki inceleyerek profilinizi düzenlemenizi rica ederim.

Sorunuzun çözümü içinde linki inceleyiniz.

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-10-2025
Merhaba,

Profilinizde "Excel Vers. ve Dili 2007" olarak yazıyor. Mesajınızda farklı bir sürüm kullandığınızı belirtmişsiniz. Linki inceleyerek profilinizi düzenlemenizi rica ederim.

Sorunuzun çözümü içinde linki inceleyiniz.

Merhaba Korhan bey,

Yüklemeyi kendi bilgisayarımdan yapmıştım kendi ofisim 2007 olabilir. Ama işte kullandığım sürüm 2023 şirkete bağlanıp denemeyi iş bilgisayarında yapıyorum. Tşk

hasanyaprak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
13-10-2025
Formülle yapılır ama Veri sayfasından Metni Sütunlara dönüştür daha kolay olmazmıydı?
Sınırlandırılmış seçerek diğer alanına . koysanız?
Metni sutunlara dönüştürü butona bağlayarak çözdüm. İş arkadaşları butona tıklamayı unutursa değişken veri güncellenmeyecek düşüncesi lle formüllü istemiştim ama bunu yapmak zor olacak.