İçerdiği Metin

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 Türkçe
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım.Benim bir sorunum var yardım edebilir misiniz?
C sutunumda 925 tane hücrem var.Başka bir çalışma kitabımda ise 58 tane hücre var.Bunların 58 tanesi 925 hücremde de bulunuyor.Ben bu iki çalışma kitabı arasında aynı olanları nasıl koşullu biçimlendirmediki gibi kırmızı gibi renklere boyarım.
Sorum biraz karışık oldu kusura bakmayın.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Selamlar
öncelikle formumuza hoş geldiniz.
Sorularınızı örnek dosyalarla desteklerseniz daha çabuk yanıt alırsınız

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyanızdaki sorunuz koşullu biçimlendirme ile çözülür.
A sütunu seçin, koşullu biçimlendirme için formül kullan seçeneğini seçtikten sonra =EĞERSAY(F:F;$A1)>0 formülünü girip koşullu biçimlendirme ayarlarını yapabilirsiniz.

Ancak ilk mesajınızda bu biçimlendirmeyi farklı bir çalışma kitabına göre yapmak istediğinizi belirtmişsiniz. Koşullu biçimlendirmede başka bir çalışma kitabına göre koşullu biçimlendirme yapılmıyor (En azından benim kullandığım sürümde. Yeni sürümlerde bu özellik varsa da ben bilmiyorum.).
Bunu yapabilmek için yardımcı sütun kullanabilirsiniz. İlgili sütunda EĞERSAY fonksiyonu ile verilerin diğer sayfada olup olmadığı kontrol edilir ve buna göre de koşullu biçimlendirme uygulanır.
Ya da bu biçimlendirme için makro kullanılır. Her iki yöntemde de net bir yardımda bulunulabilmek için iki dosyanızın da yapısının bilinmesi gerekir.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyanızdaki sorunuz koşullu biçimlendirme ile çözülür.
A sütunu seçin, koşullu biçimlendirme için formül kullan seçeneğini seçtikten sonra =EĞERSAY(F:F;$A1)>0 formülünü girip koşullu biçimlendirme ayarlarını yapabilirsiniz.

Ancak ilk mesajınızda bu biçimlendirmeyi farklı bir çalışma kitabına göre yapmak istediğinizi belirtmişsiniz. Koşullu biçimlendirmede başka bir çalışma kitabına göre koşullu biçimlendirme yapılmıyor (En azından benim kullandığım sürümde. Yeni sürümlerde bu özellik varsa da ben bilmiyorum.).
Bunu yapabilmek için yardımcı sütun kullanabilirsiniz. İlgili sütunda EĞERSAY fonksiyonu ile verilerin diğer sayfada olup olmadığı kontrol edilir ve buna göre de koşullu biçimlendirme uygulanır.
Ya da bu biçimlendirme için makro kullanılır. Her iki yöntemde de net bir yardımda bulunulabilmek için iki dosyanızın da yapısının bilinmesi gerekir.
İyi çalışmalar...
Cevabınız için çok teşekkür ederim oldu.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Rica ederim, iyi çalışmalar...

Son düzenleme: