İçeriği aynı renkleri farklı hücreleri süzdürebilmek

Ýçeriği aynı renkleri farklı hücreleri süzdürebilmek

Merhaba,
Tablomda aynı isimler bazı gerekçelerle değişik renklerde yazılmış. Normal otomatik süz kullanılarak aradığım ismi listeleyebiliyorum. Ancak şu anda bu farklı renklerin ayrıştırılması gerekiyor. Bu aşamada Süz kriteri olarak bir renk verilebilirmi acaba? Mesela "Kırmızı Yazılmış Ahmetleri Süz" gibi?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Elbette yapılabilir fakat kesin cevap için bir örnek dosya ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
selam koşullu biçimlendirme ile yaptığınız ayrı renkteki "mesela kırmızı harf ile biçimlendirilmiş isimleri" listeyebilmek için benim bu siteden öğrendiğim bir yöntem var belki işinize yarar Ctrl + F yapın seçenekler deyin Biçim deyip hücreden biçim seçi tıklayıp listelenmesini istediğiniz biçim türünü işaretleyin ve sonra tümünü bul deyin "sizin daha önce belirlediğiniz koşullu biçimlendirmelerin" hepsini listeler...
bilmiyorum belki daha güzel ve kullanışlı başka yöntem olabilir ama benim bildiğim bir yöntem bu
kolay gelsin...

leventm, konunun aciliyeti sebebiyle örnek bi dosya hazırlayamadım. Sonraki sorularımda ihmal etmemeye çalışırım. İlginize teşekkürler.
starmetin cevap gelinceye kadar sorunu zorda olsa hallettim ama cevabınız zekice,
Excel.web.tr 'yi seviyorum :) İyi ki varsınız.