içeriği diğer listeyue bağlı listeler

Selam arkadaşlar.
Ben bir kamu kuruluşunda memurum. excelde memurlara ait bir sevk programı yapmaya çalışıyorum.
Benim yapmak istediğim şey liste kutusundan bir memur ismi seçtiğimde yan taraftaki ikinci liste kutusuna bu memurun yakınlarının listelenmesi. (sevk bu memurun hangi yakını için alınacaksa) Başka bir memuru seçtiğimde bu defa o memura ait yakınlarının listelenmesi.
Bunu Veri Dogrulama ile yapmaya çalıştım ancak 11 adet kayıttan fazlasını almadı. indis formülünü denedim doğru sonuç alamadım.
Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Herkese teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
Merhaba ekteki dosyaya bir göz at benim işime yaramıştı. umarım seminde işine yarar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
dosyayı biraz değiştirdim sanırım istediğin böyle birşey

Sayın yahya Bey İlginize teşekkür ederim. Ancak zip. programı olmadıgından zip uzantılı dosyaları indiremiyorum.Dolayısıyla hiç bir şey göremiyorum. bu dosyaları .xls li dosyalar olarak gönderebilirmisiniz?
Çok Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
Yakup' Alıntı:
Sayın yahya Bey İlginize teşekkür ederim. Ancak zip. programı olmadıgından zip uzantılı dosyaları indiremiyorum.Dolayısıyla hiç bir şey göremiyorum. bu dosyaları .xls li dosyalar olarak gönderebilirmisiniz?
Çok Teşekkür ederim.
Sayın Yakup Bey dosyayı xls olarak gönderiyorum umarım faydalı olur

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
Arkadaşlar
personelbilgiformu01.xls hatalı olarak göndermişim personelbilgiformu02.xls çalışıyor hatalı dosyayı silmeyi denedim silemedim yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar ikinci liste kutusundan seçtiğim memur yakınının T.C Kimlik numarasını genel listeden otomatik olarak nasıl buldurabilirim
Bana yardımcı olabilirmisiniz?
Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr.
Yakup' Alıntı:
Arkadaşlar ikinci liste kutusundan seçtiğim memur yakınının T.C Kimlik numarasını genel listeden otomatik olarak nasıl buldurabilirim
Bana yardımcı olabilirmisiniz?
Teşekkürler...
Umarım işinize yarar. Dosya boyutu büyük olduğundan rar ile sıkıştırdım.