Soru içiçe Eğer Formülünde #değer hatası

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 / 2007 /2016 Türkçe
Arkadaşlar Merhaba;

https://hizliresim.com/da4p35b

Resimde görüldüğü gibi bir tablo yaptım. Toplam sütününa seçtiğim para birimine göre hesaplatma yapmak istiyorum. içiçe eğer formülü kullandım. Fakat sonuç #değer hatası veriyor. Eğer formüllerini tek tek kullandığım zaman bir hata almıyorum ama birleştirince hata veriyor. Neden hata verdiğini çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür ederim

=EĞER($J$3="TL";[@Miktar]*[@[FİYAT TL]]+[@Miktar]*[@[FİYAT USD]]*$G$2+[@Miktar]*[@[FİYAT EUR]]*$H$2);EĞER($J$3="USD";([@Miktar]*[@[FİYAT TL]]/$G$2)+([@Miktar]*[@[FİYAT USD]])+([@Miktar]*[@[FİYAT EUR]]*$H$2/$G$2));EĞER($J$3="EUR";([@Miktar]*[@[FİYAT TL]]/$H$2)+([@Miktar]*[@[FİYAT USD]]*$G$2/$H$2)+([@Miktar]*[@[FİYAT EUR]]))

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Excel menüsünde FORMÜLLER sekmesinin altında "Formülü Değerlendir" seçeneği var onunla formül olan hücreyi adım adım değerlendirerek hatanın sebebini tespit edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
excell 2016
son iki parantez arasına ]])) olan yere, ]]);0) yazabilir misiniz ? sanki orada bir veri eksiği var gibi ? olmaz ise işlem yapılacak hücrelerin sayı mı yoksa metin mi olduğuna bakın ? metin ise formül işlem yapmaz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu durumda örnek dosya paylaşırsanız bizde deneme yapabiliriz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 / 2007 /2016 Türkçe
Merhaba arkadaşlar;

Bir arkadaşın yardımıyla aşağıdaki gibi bir formül ile sonuca ulaştım. Belki başka bir arkadaşın işine de yarar diye formülü aşağıda paylaşıyorum.
Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Emeğinize yüreğinize sağlık

=TOPLA.ÇARPIM(F$2:H$2;Tbl_Hammadde[@[FİYAT TL]:[FİYAT EUR]])/EĞERHATA(YATAYARA(J$3;G$1:H$2;2;0);1)*[@Miktar]