ikaz lambası yada yazısı

Excel Vers. ve Dili
office xp
Öncelikle tüm Arkadaşlara kolay gelsin
Şİmdi hemen üzerinde uğraştıpım programıma geliyorum
programda gördüğünüz üzere gelen geminin tarihini gireceğim sizden ricam bu geminin gidiş tarihini yazana kadar bir yerde kırmızı ikaz lambası yada ikaz olarak açtığım sütünda (devam ediyor) yazısı yazdırabilirmiyiz
tarihi girdiğimizde kırmızı olan ikaz lambası yeşil yada devam ediyor diye yazan yere (bitti) yazısı olabilirmi ?
ben makrolarla yada deyimlerle uğraştım yapamadım büyü ihtimalle bir formül gireceğiz bu formül ne olabilir
teşekkürederim

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın frekansolve,

Herhalde istediğinizi yapabildim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
Teşekkürler

hsntvsnl arkadaşım dosyayı açamadım dosyayı açamadı diye uyarı veriyor neden acaba yinede ilgilendiğin için çok teşekkür ederim
modalı üstadım tam istediğim gibi yapmışşın helal vallaha rep veriliyormu burda

birde bir sorun daha olacak
forumda yapılan işlerde şöle bir şık olabilirmi yapılan işi yazıcağım yandaki boş bir sütüna boş bir sütuna sıra sıra ekleyecek
şimdiden bana yardımcı olan olmayan tüm arkadaşlara teşekkürederim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın frekanslove,

Bu gibi uygulamalar alt form ile gerçekleşmektedir. Eğer işler rutin ise bir tabloya kaydedilebilirler. Eğer eklenecek olan yeni bir iş ise o zaman İş Ekle butonuyla ilgili formdan yapılabilir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
işler rutin değil her zaman yeni bir iş eklenebilir bu yüzden takıldım açıkcası herlde bu yolladığınız rutin olmayan işler içindi peki rutin işlerde birden fazla iş eklemek için nasıl bir yol izleyeceğim

Excel Vers. ve Dili
işler rutin değil her zaman yeni bir iş eklenebilir bu yüzden takıldım açıkcası herlde bu yolladığınız rutin olmayan işler içindi peki rutin işlerde birden fazla iş eklemek için nasıl bir yol izleyeceğim
Her gemi için binlerce iş ekleyebilirsiniz. Açılan kutu ve ilgili tablo işleri kolaylaştırmak için.

Bir alt satıra geçip açılan kutudan iş ekleyebiliyorsunuz.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
heralde bir sorun var iş eklemede tekrar aynı işi görüyor devamlı
açılan kutudan sadece bir tane yeni yazdığın işi ekleyebiliyorsun yeni iş kayıdında

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Hiçbir hata yok biraz kurcalayın.

İlk işi açılan kutudan seçtiniz, alt satıra geçtiniz ikinci işi seçtiniz vs. vs.

Excel Vers. ve Dili
office xp
açılan kutudan seçmek istemiyorum mesela açılan kutuda o iş yok yeni iş eklemek istiyorum f işini ekledim ardıondan g işi ekleyeceğim diğer iş siliniyor
iş ekle forumunda yeni kayıt ekle butonu yaptım ölede olmadı

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Birinci gemiye 6 adet iş ekledim nasıl eklenmiyor?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
tamam eklemişiniz ama aynı işleri eklemişiniz farklı rutin olmayan iş olmuyor mesela murat işini eklyin sonrada hasan işini eklyin ama tablodan değil direk gemi forumundan iş ekleden

Excel Vers. ve Dili
iş ekle butonu işler tablosuna yeni iş tanımı ekliyor, gemiye iş eklemiyor. Her neyse eklediğim yeni şekilde kullanın.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office xp
tamam arkadaşım bu olmuş çok teşekkür ederim seni çok mesgul ettim