İki ayrı Excelli birleştirip fiyat çıkartma

Excel Vers. ve Dili
Excell 2007- Türkçe
Merhaba şuan elimde müşterimden gelen ölçü listesi var en boy şeklinde giden
ve benim fiyat listem var en x boy olarak fiyat çıkartan tek tek bakmak yerine başka bir çözüm varmıdır acaba anlamadığımdan dolayı tam olarakta anlatamıyorum yardımcı olacak kişilere açıkca anlatabilirim.

http://s8.dosya.tc/server4/7o519b/Desktop.rar.html

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Merhaba ,

Antivirüs programı , dosya.co sitesinden indirmek için tıklandığında açılan pop up sayfa için yüksek derecede risk bildiriyor ve sayfayı engelliyor. O sayfa kapandığında da dosyayı indirmek imkansızlaşıyor.

Dosyaları bir klasör içine attıktan sonra zip ile sıkıştırıp bu halde iken www.dosya.tc sitesine yukleyip burada link verebilirseniz onlara ulaşmak mumkun olacak .

Bir tedbir olarak , dosya.co linklerini sorudan silmeniz belki daha iyi olur .

Excel Vers. ve Dili
Excell 2007- Türkçe
Merhaba ,

Antivirüs programı , dosya.co sitesinden indirmek için tıklandığında açılan pop up sayfa için yüksek derecede risk bildiriyor ve sayfayı engelliyor. O sayfa kapandığında da dosyayı indirmek imkansızlaşıyor.

Dosyaları bir klasör içine attıktan sonra zip ile sıkıştırıp bu halde iken www.dosya.tc sitesine yukleyip burada link verebilirseniz onlara ulaşmak mumkun olacak .

Bir tedbir olarak , dosya.co linklerini sorudan silmeniz belki daha iyi olur .
Düzelttim teşekkürler.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Gizlenmiş satırlar işlem yapılamaz hücrelere başvuru olduğundan hata vermiş.

Şimdi sayfalarınızdan anladığım ; ( yanlış ise düzeltin )
1-Kapı için kesim ölç ve maliyet sizin fiyat listeniz
2-Sineklik feneryolu da müsterinin talebi .

Anlamaya çalıştığım ;
1- 3 tip çerçeve yapımı var
2- Her pencere tipinde aynı malzeme listesi kullanılmıyor
3- Ek her parça maliyeti yükseltiyor
4- Birim çerçeve için İç ölçü ve dış ölçü var

Anlamak istediğim ;

Müşteri talebi ile fiyat listesinde ortak kavram hangisi ?

Bu şekilde sayfa üzerinde hücre bağlanması değil de sayfanın gorunmeyeceği ama userformların açılacağı ve seçimlere göre otomatik hesap yapılacak bir program vermeye çalışacağım , bu şekilde programı müşteriye de gönderseniz sizde kalsa da hesabı kesin ve aynı olur , kaçı kaç ile çarptığı da görülmez .

Yine de sayfa üzerinde hücre bağlama şeklinde hazırlamak isteyen arkadaşlar da olabilir, hangisi işinizi kolaylaştırırsa onu kullanırsınız .

Tabii işi siz bildiğinizden biz cahillere biraz anlatmanız gerekecek .:)

Ayrıca malzemede benzersiz liste yapınca şunlar çıkıyor ...Doğru mu , eksik mi , eklenecek bir şey var mı ?

KANAT PROFİLİ
KASA PROFİLİ
PLİSSE TÜL
AKS SETİ
ŞERİT PROFİLİ BANTLI
SİNEKLİK İPİ
KIL FİTİL
KUŞ GÖZÜ
ŞERİT PROFİLİ
KÖPÜK BANT
MIKNATIS

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excell 2007- Türkçe
Merhaba müşterimin istedikleri Antrasit gri renk yani Ral olarak geçiyor benim listemde ve müşterimin verdiği ölçüler iç ölçü yani benim bu ölçülere 60mm ene 60mm boya ekleyip fiyat vermem gerekli , yatay çalışır olacak çoğu bazılarıda orta birleşim, örnek olarak orta birleşimde mıknatıs aksesuarlardan ise 4 er adet 3 parçakullanılıyor, yatay çalışırda ise kıl fitil aksesuarlar 4 2 2 olarak kullanılıyor. Benim fiyat listemde ayarlı olarak bunu feneryoluna uygun modifiye etmeniz mümkünmüdür acaba çok ölçü olduğundan dolayı çok zamanımı alacak müşterimde bekliyor yardımlarınız için teşekkürler.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Fiyatlandırma hesapları tamamen otomatikleştirildi, bütün hesaplamalar 1 dakikadan az sürüyor. Sonuçları alarak 2ci dakikada teklifinize ekleyebilirsiniz . Hala arkada olan ve bozuk kısımlar konusunda bir şey söylemediniz ve Fenerbahçe teklifi ile nasıl ilintileneceğini de anlatmadınız.

Bu olsaydı bir kaç tuş ile teklif sayfası da oluşturulabilirdi.

Ekteki dosyayı inceleyin , anladığım kadarı ile düzenledim

http://s9.dosya.tc/server2/77n4mg/FINAL__INCE_SERI_FIYATLANDIRMA.rar.html

Liste kutularını bu sırada açmanız gerek. Her modelde her malzeme olmuyor, sırada kullanılmayan boş çıkacak, sonrakine geçin

KANAT PROFİLİ
KASA PROFİLİ
PLİSSE TÜL
AKS SETİ
ŞERİT PROFİLİ BANTLI
SİNEKLİK İPİ
KIL FİTİL
KUŞ GÖZÜ
ŞERİT PROFİLİ
KÖPÜK BANT
MIKNATIS

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Ya da direk sizin gönderdiğiniz hesap tablosu üzerinde sadece mavi hücrelere ölçüleri santim formatında yani virgüllü olarak yazıp enterlayın , çıkan sonucu sipariş sayfasında ölçüleri aldığınız satırda hizasına ÖZEL YAPIŞTIR-DEĞERLER seçerek yapıştırın

Doğru tahmin ediyorsam hesap tablosunu çoğaltmak istemişsiniz ve karışmış . Buna gerek kalmadan ölçüleri değiştirin yeterli , sonuç hemen çıkacaktır. Bütün ölçüler fiyatlandığında da ayrı boş bir excel sayfasına hepsini birden kopyalayıp hepsini istediğiniz gibi seçerek biçimlendirebilir ve gönderebilirsiniz.

Mavi hücreler dışında bütün hücreler korumalıdır, sadece mavilere yazılabilir.

http://www.dosyaupload.com/d8JI excel tablosu olarak

Son düzenleme: