iki ayrı tablodaki verileri bağlamak

Selam,

Elimde iki ayrı tablom var. Bu tabloların birinde hazır girilmis verilerim var ve diğerine ise sadece belli bir kısmını aktarmak istiyorum örnek veritabanımı ekledim ve örnekteki tablolarda adı soyadı baba adı ve doğum tarihini taboldan otomatik almasını istiyorum ve diğer bilgileri elle girerek gkimlik tablosunu olusturmasını istiyorum bunun içinde form ara yüzü kullanmak istiyorum. Bu formda adını ve soyadını girdiğimde kimlik bilgilerinin otomatik tamamlamasını ve diğer kısımları ise elle girerek gkimlik tablosunu olusturmasını istiyorum. akimlik sabit, gkimlik ise benim bilgilerimle dolacak. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın lifequide,

Kimlik bilgilerinin altı mı tamamlanacak yoksa gurup1 gurup2 ve gurup3 te de mi aynı kimlik bilgileri gelecek?,,

İyi çalışmalar

Sayın Modalı,

Orada akimlikte bulunan kimlik kısımları gkimlkte bir noktaya kadar ortak dikkat ederseniz ve bu ortak bilgilere ek olarak ziyaretçi bilgileri var ben gkimlik 'e kimlik bilgilerini otomatik alsanıı istiyorum ziyaretçi bilgilerini ise kendim gireceğim. Yapmak istediğim bu. Forum sayfasında arama yaptığımda ise akimlikteki bilgileri gkimliğe çağırabilmek ve alt kısmını ise elle girebilmek istiyorum(ziyaretçi bilgilerin) çünkü her hafta ziyaretçiler değişiyor ve sürekli yeni kayıt açmak zorunda kalıyorum. ziyaretçi bilgilerini arşivde tutmak zorundayım. kimlik bilgilerinin girildiği ayrı servis var oradan alarak faydalanmak istiyorum. Konu bu.

Saygılar

hoca,

aynı tarzda bişi için bende uğraşıyorum.... öğrenirsem size de aktarırım..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Herhalde istediğiniz bu ama pek emin değilim.

İki boş alan için değer mi? Her neyse.

İyi çaşılmalar :hey: