İki dosya arasında makro ile veri transferi

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
Her ne kadar kapalı dosyadan veri almak ile ilgili forumda birçok örnek ile karşılaşmış olsam ben o kadar da zor bir şeye ihtiyacım yok, dosyalarımı kod ile açtırmakta herhangi bir sakınca görmüyorum. Uzun aramalarıma rağmen kendimi uygun bir kod hala bulamadım maalesef

İstediğim şey, data çalışma kitabının gelen sayfasında yer alan kanallara ait sayıların rapor sayfasındaki yine aynı kanallara ait sayfalardaki gelen (G: Gelen O: Onay R: Red) sütunlarına yazılması
Yine aynı şekilde Data çalışma kitabının 2. sayfası olan onay ve red sayıları için de aynı işlemin yapılması gerekiyor

Aynı tür veriler hep aynı yerden alınıp aynı yere yazıldığından makro kaydet ile yapılması mümkün gibi gözükmüştü. Ama sorun şu ki her gün farklı 1 tarih satırına bu değerleri yazıyorum. Makroya farklı satırları ayırt ettiremedim. Rapor sayfasında yer alan diğer sheetler tarih değerlerini toplam sayfasından alıyorlar.

Her yeni günde makroyu çalıştırdığımda toplam sayfasının son girilen tarih satırının altına o günün tarihini atsın ve diğer kopyalama işlemlerini bu satırda diğer sayfalara ilgili yerlere yapsın

Mümkün mü?

Teşekkürler..