iki farklı kelimeyi tek bir hücrede aratmak

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
arkadalar ben sağlık sektöründe çalışıyorum hastalara kullandığımız ilaçların farlı isimde ama aynı etkiye sahipler.
surunum şu sayfa 1 de A sütununa aspirin yada ecopirin yazdığımda sayfa 2 de bunu otomatik a1 hücresine yazması kendim bir formül yazdım ama 2 değişken olduğunda formülüm çalışmıyor
formül: =EĞERHATA(İNDİS('3c'!$B$9:$B$33;KAÇINCI("PULMİC**";'3c'!$B$9:$B$33;0));0)
yardımlarınızı bekliyorum

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Sorunuz için örnek bir dosya ekler misiniz?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Harici dosya yükleme sitelerine yükleyip link paylaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Hocam şimdi dosyada her oda için bir sayfa var ve ben 1c yazan sayfada pulmicort yada cortair yazdığımda nebül sayfasında görünmesini istiyorum

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
1c sayfasında nereye yazıyorsunuz?
Sadece Pulmicort ya da Cortair için mi bu dediğiniz olacak?
Nebül sayfasında nerede görünecek?

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
1c sayfasında nereye yazıyorsunuz?
Sadece Pulmicort ya da Cortair için mi bu dediğiniz olacak?
Nebül sayfasında nerede görünecek?
1c sayfasında oral ilaçlar kısmına yazıyorum
nebül sayfasında 1c yazan satırın sondan 1 önceki hücresinde görünecek yani tablonun sondan bir önceki hücresi
zaten nebül sayfasına tıklarsanız hücrelerdeki formülden anlaşılır. örenek olursa ben diğerlerini hallederim

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
1. Sayfa ve hücreleriniz KORUMALI olarak paylaştığınız dosyada pek fazla deneyemediğim için
2. Sorurda Pulmicort yada cortair diyorsunuz ama formüllerinizde farklı ifadeler olduğu için
3. Bana Oral ilaçkar kısmına yazıyorum dediniz ama formül B sütununa bakıyor olduğu için
Aşağıdaki formüle %100 garanti veremiyorum.

Nebül sayfanız C3 hücresinde aşağıdaki gibi yapınca 1c sayfanızın A9:A13 aralığındaki ilaç ismini getirebilirsiniz.
Umarım geri kalanı kendiniz halledersiniz.

=EĞERHATA(İNDİS('1c'!$A$9:$A$13;KAÇINCI("*COMBİ*";'1c'!$A$9:$A$13;-1));"")

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
1. Sayfa ve hücreleriniz KORUMALI olarak paylaştığınız dosyada pek fazla deneyemediğim için
2. Sorurda Pulmicort yada cortair diyorsunuz ama formüllerinizde farklı ifadeler olduğu için
3. Bana Oral ilaçkar kısmına yazıyorum dediniz ama formül B sütununa bakıyor olduğu için
Aşağıdaki formüle %100 garanti veremiyorum.

Nebül sayfanız C3 hücresinde aşağıdaki gibi yapınca 1c sayfanızın A9:A13 aralığındaki ilaç ismini getirebilirsiniz.
Umarım geri kalanı kendiniz halledersiniz.

=EĞERHATA(İNDİS('1c'!$A$9:$A$13;KAÇINCI("*COMBİ*";'1c'!$A$9:$A$13;-1));"")
bu formülün içine pulmicort da eklemek isitiyorum yani ben combivent yazdığımda combivent yazsın pulmicort yazdığımda pulmicort yazsın c3 hücresine

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,
Bu kadar uzun formüllerle uğraşmak yerine basit düşünüp;
1C sayfanızın B:B aralığında var olup olmadığını saydırsanız, 1 den fazla olması halinde de ilgili hücreye COMBİVENT İNH, ATROVENT İNH, RONKOTOL İNH, PULMİCORT SUS, FLİXOTİDE İNH Yazdırsanız sizin daha kolay olmaz mı?

Örnek "COMBİ" için 1c sayfanıza istinaden nebul Sayfanızın C3 hücresine =EĞER((EĞERSAY('1c'!B:B;"COMBİ**"))>0;"COMBİVENT İNH";"")

iyi çalışmalar.