İki farklı sütün verilerini birleştirme

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-04-2023
Excelde bir sınıf listesimiz var bu listeye notları yazılarak grafiklerle sınıfın öğrencinin hangi konuda zayıf olduğu ölçülecek
öğrencilerimiz iki gruba ayrılmış A B gibi
A grubuna sorulan sorular (örneğin A grubun 1. sorusu B grubunda 6.soruya denk geliyor bütün soruların yerleri ve puanları karışık vb..)
Öğrenciler yatay satırlarda, soruların konuları dikey sütünlarda ve altında her sorudan alınacak puan değeri var
Aynı sınıfta olan bu öğrencilerin listelerini nasıl birleştirebilirim.
Bunun için hangi formülleri kullanmalıyım.
Konuyla ilgi bilgilerinizi katkılarınızı paylaşırsanız
Şimdiden çok Teşekkürler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Örnek dosyanızı paylaşım sitelerinden birine yükleyip sorunuzu desteklerseniz yardım bulma şansınız artacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2007
23-04-2023
Merhaba,
Bir sınav analizi oluşturdum tek grup için tam istediğim gibi işini yapıyor. Ama sınıf A-B grubu ve aynı sorular olmasına rağmen soru yerleri değişiyor.
(örneğin A grubunda 1. soru B grubunda 12. soru gibi)
Benim burada yapmaya çalıştığım D sütununda Öğrenci hangi grupta ise seçip
seçilen gruba göre E4 ve E5ten başlayan iki farklı gruba göre verilmiş cevap anahtarına göre okuması.
A grubundaki 1.soru B grubundaki 12. soru için (aynı sorular olduğu için) doğru oranlarını toplasın
A grubuna göre uyarlasın alt bölümdeki başarı yüzdesi bölümünde bana versin. Ve buna göre soru yapılma grafiğini çıkartacağım.
ve bunu bir kere oluşturup soru eşleştirmesi yapılacak

Excel Vers. ve Dili
2007
23-04-2023
Forum Sakinleri Merhaba
Bir soru sordum 100 kişi soruya bakmış ama biriside bu sorunun mantığı şu olur; yada şu formülü kullanırsanız çözersiniz diye fikir beyan etmemiş. Acaba ben soruda ne demek istediğimi mi anlatamadım yada yanlış yere mi yazdım?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
#2 nolu mesajda da belirtildiği gibi örnek dosya paylaşmanızı öneririm. Sorunuz tamamen excel dosyasının yapısına göre değişecek çözüm gerektiriyor.

irfem4

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 tr
25-09-2028
Forum Sakinleri Merhaba
Bir soru sordum 100 kişi soruya bakmış ama biriside bu sorunun mantığı şu olur; yada şu formülü kullanırsanız çözersiniz diye fikir beyan etmemiş. Acaba ben soruda ne demek istediğimi mi anlatamadım yada yanlış yere mi yazdım?
ekteki dosyayı inceler misiniz. üzerinde biraz daha çalışılması gerek

Ekli dosyalar