İki Farklı Sütundaki Değerleri Karşılaştırma?

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - Türkçe
Arkadaşlar merhaba.. tam olarak bulmak istediğimi ifade edemeyeceğimi düşündüğüm için farklı bir konu açtım. yardımlarınızı bekliyorum.

elimdeki excel dosyasında iki farklı sütundaki değerlerin karşılaştırma yapılması isteniyor.

misal j sütununda yaklaşık 1700 tane seri no su olan ürün var, g sütununda da yaklaşık 500 tane seri no su olan ürün var..

g sütunundaki seri numaralarının j sütununda olup olmadığının kontrolü ve varsa yanında var, doğru, gibilerden bir belirteçin yazılmasını nasıl yapabilirim..

düşeyara ile ilgili galiba ama pek bilmediğimden yardımınıza ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Merhaba,

Yardımcı bir sütuna yazarak deneyiniz.

Örnek: H1 hücresine yazın ve aşağı yeterince çekerek çoğaltın.
Kod:
=EĞER(EĞERSAY($J$1:$J$2000;G1)>0;"Var";"")

Excel Vers. ve Dili
2007 MS excel
Merhaba Mahir, öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim çok yarlı oldu.Ama ben aynı denklemi yatay satırlar için uygulamak istedim olmadı.önceden yazılmış yatay sıralar var elimde bunlarda nasıl bir yol izleyebilirim.şimdidem teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2007
merahaba arkadaşlar benim soyle bir sorunum var .
2 excel dosyam var
sutunları bölge / il / ilçe/ şube kodu/ bayi adı/ ihtiyaç duyulan ürün adedi

ilk etapta şube kodlarını karşılaştırsın şube kodu aynı olan şubelerde ki ihtiyac duyulan ürün adedlerini karşılaştırsın. Aynı ise 1 dosyadaki değeri yazsın(eski değer), aynı değilse 2 dosyadaki değeri yazsın (yeni değer)