İki Farklı Taboladan Veri Çekmek

iplikci_80

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-03-2026
Arkadaşlar BOŞ ve VERİ adında iki çalışmam var, yapmak istediğim şey BOŞ çalışmasını C sütunundaki sicil numaralarını girdiğimde sarı boyalı olan hücrelere "VERİ" çalışmasını A ve B sayfalarından İNDİS fonksiyonunu kullanarak veri çekmek istiyorum. 1 sicil numarası "VERİ" çalışmasını A ve B, 2 sicil numarası "VERİ" çalışmasını B sayfasında bulunmaktadır, yalnız burada 1 sicil numarası "VERİ" çalışmasını A ve B sayfalarında olduğu gibi durumlarda A sayfası esas olmalı.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

iplikci_80

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
07-03-2026
Arkadaşlar BOŞ ve VERİ adında iki çalışmam var, yapmak istediğim şey BOŞ çalışmasını C sütunundaki sicil numaralarını girdiğimde sarı boyalı olan hücrelere "VERİ" çalışmasını A ve B sayfalarından İNDİS fonksiyonunu kullanarak veri çekmek istiyorum. 1 sicil numarası "VERİ" çalışmasını A ve B, 2 sicil numarası "VERİ" çalışmasını B sayfasında bulunmaktadır, yalnız burada 1 sicil numarası "VERİ" çalışmasını A ve B sayfalarında olduğu gibi durumlarda A sayfası esas olmalı. Sizden BOŞ çalışmasının E5 hücresindeki formül için yardım rica ediyorum.

=EĞER($C5="";"";İNDİS([VERİ.xlsx]A!$B$5:$B$7000;KAÇINCI($C5;[VERİ.xlsx]A!$A$5:$A$7000;);1));İNDİS([VERİ.xlsx]B!$B$5:$B$70000;KAÇINCI($C5;[VERİ.xlsx]B!$A$5:$A$7000;);1)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

iplikci_80

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2007
07-03-2026
Ben Bir formül yazdım fakat eksikleri var yardımlarınız bekliyorum.

Ekli dosyalar