iki gruplu sınavda soruları tek grup gibi eşleştirme

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Arkadaşlar merhaba,
Bir sınav analizi oluşturdum tek grup için tam istediğim gibi işini yapıyor ancak kitapçık türü arttığında uğraştırıcı oluyor (örneğin A kitapçığı, B kitapçığı... gibi). Aynı sorular olmasına rağmen soru yerleri değişik oluyor. (örneğin A kitapçığında 1. soru B kitapçığında 12. soru gibi)
Benim burada yapmaya çalıştığım D sütununda seçilen kitapçık grubu ile E4 ve E5ten başlayan iki farklı kitapçık grubuna göre verilmiş cevap anahtarına göre okuması. Buraya kadar belki kolay ama bundan sonrasına benim hayal gücüm yetmedi. İstiyorum ki A kitapçığındaki 1. B kitapçığında 12. soru için (aynı sorular yani) doğru oranlarını toplasın A kitapçığına uyarlasın alt bölümdeki başarı yüzdesi bölümünde bana versin.
ve bunu bir kere oluşturup soru eşleştirmesi yaptıktan sonra diğer sınavlar için kendisi yapsın.
Bu mümkün müdür? abartısız 3 aydır bunu düşünüyorum sayfayı açıp saatlerce bakıyorum ama çözüm üretemiyorum.
NOT: BA sütununda Akitapçığına göre soru sırası, BB sütununda (örnekte gözüken 0lar) yanyana eşleştirilerek belki yapılabilir diye düşündüm.

örnek sınav analizi

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
yoğunluktan ve teknik sorunlardan dolayı giremedim hocam. ilgilenmez olur muyum bu analiz için 3 aydır çalışıyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Rica ederim.Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim.